Šonka v ČT označil AfD za perverzní, odsoudil „enderáky“ a dodal: Lidé se od té strany nakonec odvrátí

24.9.2017 6:46 odp.

Předběžné výsledky ukazují, že německá kancléřka Angela Merkelová jasně vyhrála volby, ale se slabším výsledkem, než se očekávalo. V německé sociální demokracii se se ziskem okolo dvaceti procent mluví o obrovském debaklu. Publicista Jaroslav Šonka k tomu v komentáři pro Českou televizi poznamenal, že třetí Alternativa pro Německo, která ve volbách získala 13 procent, má v sobě obsaženy perverzní náběhy.

Šonka v ČT označil AfD za perverzní, odsoudil „enderáky“ a dodal: Lidé se od té strany nakonec odvrátí
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Jaroslav Šonka

Německá kancléřka Angela Merkelová zřejmě bude kancléřkou dál. Otázkou zůstává, v jaké koalici. Publicista Jaroslav Šonka, který se situaci v Německu dlouhodobě věnuje, říká, že podle předběžných výsledků si Angela Merkelová se svou CDU/CSU nestojí tak špatně, jak by se mohlo na první pohled zdát. Zato voliči Alternativy pro Německo (AfD) budou zklamaní.

Anketa

Kdybyste byli Němci, kdo by dostal váš volební hlas?

92%
4%
hlasovalo: 11958 lidí

„Hlasy pro AfD jsou naprosto ztracené hlasy, protože ta strana má naprosto nulový koaliční potenciál, což si ti lidé asi brzo uvědomí,“ poznamenal před kamerami ČT Šonka. Až voliči zjistí, že tato strana legislativně nic neprosadí, odvrátí se od ní.

V předvolebních průzkumech ale AfD získala menší podporu než ve skutečnosti. Proč? „Ten efekt byl prozkoumáván předem, zadem a je to spíše to, že ta strana má do té míry perverzní náběhy, že se lidé styděli přiznat, že ji budou volit,“ vyjádřil názor publicista. Připomněl také, že strana uspěla především v bývalé komunistické části Německa. Tady lidé více slyší na hesla pravicových extremistů. Je to také strana, která v programu má revizi výsledků druhé světové války. A to podle Šonky není všechno.

„Bavorský předseda AfD Petr Bystroň střílel od boku a tvrdil, že Merkelová spolupracovala s východoněmeckou Stasi (obdoba StB v Československu), což je věc naprosto nemožná. Já už se tím zabývám dlouho. Jsou to jen pomluvy a je otázka, koho tyto pomluvy osloví,“ doplnil Šonka.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Podle čeho jste do dosazoval do funkcí lidi?

Vypadá to, že jste mimálně neměl šťastnou ruku. Nebo to není náhoda, že jsou vámi jmenovaní lidé zapojení bůh ví do čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nelíbí se vám to? Buch to Strakovce na dveře, ať si vláda počte! Skálův nápad, na který stačí málo

9:02 Nelíbí se vám to? Buch to Strakovce na dveře, ať si vláda počte! Skálův nápad, na který stačí málo

Každý týden přibít na vrata Strakovy akademie další a další výtky, které lidé proti současnému vládn…