Šonka v ČT označil AfD za perverzní, odsoudil „enderáky“ a dodal: Lidé se od té strany nakonec odvrátí

24.09.2017 18:46

Předběžné výsledky ukazují, že německá kancléřka Angela Merkelová jasně vyhrála volby, ale se slabším výsledkem, než se očekávalo. V německé sociální demokracii se se ziskem okolo dvaceti procent mluví o obrovském debaklu. Publicista Jaroslav Šonka k tomu v komentáři pro Českou televizi poznamenal, že třetí Alternativa pro Německo, která ve volbách získala 13 procent, má v sobě obsaženy perverzní náběhy.

Šonka v ČT označil AfD za perverzní, odsoudil „enderáky“ a dodal: Lidé se od té strany nakonec odvrátí
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Jaroslav Šonka

Německá kancléřka Angela Merkelová zřejmě bude kancléřkou dál. Otázkou zůstává, v jaké koalici. Publicista Jaroslav Šonka, který se situaci v Německu dlouhodobě věnuje, říká, že podle předběžných výsledků si Angela Merkelová se svou CDU/CSU nestojí tak špatně, jak by se mohlo na první pohled zdát. Zato voliči Alternativy pro Německo (AfD) budou zklamaní.

Anketa

Kdybyste byli Němci, kdo by dostal váš volební hlas?

92%
4%
hlasovalo: 11383 lidí

„Hlasy pro AfD jsou naprosto ztracené hlasy, protože ta strana má naprosto nulový koaliční potenciál, což si ti lidé asi brzo uvědomí,“ poznamenal před kamerami ČT Šonka. Až voliči zjistí, že tato strana legislativně nic neprosadí, odvrátí se od ní.

V předvolebních průzkumech ale AfD získala menší podporu než ve skutečnosti. Proč? „Ten efekt byl prozkoumáván předem, zadem a je to spíše to, že ta strana má do té míry perverzní náběhy, že se lidé styděli přiznat, že ji budou volit,“ vyjádřil názor publicista. Připomněl také, že strana uspěla především v bývalé komunistické části Německa. Tady lidé více slyší na hesla pravicových extremistů. Je to také strana, která v programu má revizi výsledků druhé světové války. A to podle Šonky není všechno.

„Bavorský předseda AfD Petr Bystroň střílel od boku a tvrdil, že Merkelová spolupracovala s východoněmeckou Stasi (obdoba StB v Československu), což je věc naprosto nemožná. Já už se tím zabývám dlouho. Jsou to jen pomluvy a je otázka, koho tyto pomluvy osloví,“ doplnil Šonka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

20:18 Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

O táboře v Letech u Písku, kde za druhé světové války zemřely stovky lidí, toho bylo napsáno již hod…