Soud dnes rozhodne o zásadách rozvoje jižní Moravy

21.06.2012 6:28

Nejvyšší správní soud (NSS) dnes rozhodne o návrhu na zrušení Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje. Verdikt výrazně ovlivní budoucnost regionu v příštích několika letech. Podle krajského úřadu nastane v případě zrušení zásad anarchie, z níž budou profitovat developeři. Podle skupiny nespokojených obcí a jednotlivců jsou ale zásady špatně připravené. Požadují vypracování nové dokumentace, která by lépe zohlednila zákonné požadavky i zájmy dotčených obcí.

Soud dnes rozhodne o zásadách rozvoje jižní Moravy
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Nejvíce námitek se týká silničních koridorů, například rychlostních komunikací R43, R52 a dálničních tangent kolem Brna. Jejich vybudování v navržených koridorech by výrazně ovlivnilo zejména život v jižní části brněnské aglomerace, už nyní silně zasažené hlukem a imisemi. Mezi nespokojenými obcemi jsou také sídla na sever od Brna. Podle plánů v jejich těsné blízkosti povede nová silnice R43 mezi Brnem a Svitavskem.

Skupina bezmála 30 obcí, majitelů nemovitostí a pověřených zástupců veřejnosti požaduje od Nejvyššího správního soudu zrušení celých zásad. Kdyby prý soud vyškrtl jen sporné koridory, zůstalo by z dokumentace nepoužitelné torzo. Soud návrh veřejně projednával v úterý přibližně deset hodin. Dnes již má na programu pouze vyhlášení rozhodnutí.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii

18:52 Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii

Syrské sirotky přijmout, a to ihned. A přestat se navzájem „kacéřovat“, tedy veřejně kárat za přístu…