Soud má nové důkazy, že byl Babiš agentem. Sobotka je naprosto klidný

30.01.2014 13:40

Slovenský Ústav paměti národa předložil soudu další svazky, v nichž je zmiňován agent Bureš, což bylo krycí jméno nastupujícího českého ministra financí Andreje Babiše. Právní zástupce ústavu tak učinil na úvod čtvrtečního líčení u bratislavského soudu, u kterého se Babiš domáhá verdiktu, že byl v archivních svazcích československé komunistické Státní bezpečnosti veden coby agent neoprávněně.

Soud má nové důkazy, že byl Babiš agentem. Sobotka je naprosto klidný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Před soudem by měli vypovídat někdejší člen takzvané lustrační komise Milan Žitný a někdejší důstojník StB Andrej Kuľha. Očekává se ale, že oba podpoří Babiše, který se stání účastní.

Babiš vše popírá

Miliardář slovenského původu a šéf hnutí ANO Babiš dlouhodobě popírá, že s StB vědomě spolupracoval. Dříve uvedl, že za komunismu coby pracovník československého podniku zahraničního obchodu přišel do kontaktu s příslušníky StB. Odmítl ovšem, že byl jejím agentem.

Babišův nadřízený, premiér Sobotka, je ale navzdory vážným obviněním klidný. „Nemyslím si, že jakékoliv rozhodnutí slovenského soudu ve věci pana Babiše může vládu vykolejit nebo může zabránit v tom, aby vláda splnila svůj program a prosadila změny, na kterých ten program postavila," uvedl ve čtvrtek Sobotka na novinářský dotaz, poté, co do funkce uvedl ministra zemědělství Mariana Jurečku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Recese? V USA se šíří strach. Nepříjemná čísla

11:07 Recese? V USA se šíří strach. Nepříjemná čísla

Důvěra Američanů v ekonomickou situaci Spojených států tento měsíc výrazně klesla. Zhruba polovina a…