Soud potrestal exstarostu ze Sokolovska kvůli úplatkům podmínkou

09.02.2015 13:54 | Zprávy

Krajský soud v Plzni potrestal dnes kvůli korupci exstarostu města Oloví na Sokolovsku Miroslava Filandra, uložil mu tříletý trest vězení s podmíněným odkladem na pět let. Filandr byl souzen spolu s dalšími třemi muži, podle spisu chtěl úplatky po stavební firmě za vítězství v soutěži na revitalizaci sídliště v Oloví. Další dva obžalovaní dostali rovněž podmíněné tresty, jednoho soud osvobodil. Rozsudek zatím není pravomocný. Informuje o tom ČTK.

Soud potrestal exstarostu ze Sokolovska kvůli úplatkům podmínkou
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Podle obžaloby exstarosta od září 2011 do března 2012 požádal prostřednictvím Vladimíra Šmídla, nájemce restaurace v Oloví, o dva miliony korun jednatele stavební firmy. Následně podle žalobce téhož jednatele požádal i sám, chtěl po něm osm milionů korun. Slíbil, že spolu se šéfem bytové organizace Radkem Jelínkem zařídí, že firma vyhraje. Cena zakázky měla být kolem 40 milionů Kč, firma ale nakonec nezvítězila.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: bra, čtk

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Dotace

Jestli někomu byly dotace vyplaceny neoprávněně, neměl by za to nést také ten, kdo vyplacení schválil odpovědnost? Proč tohle nikdo neřeší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Účelovka vlády!“ Vondráček rozmetal korespondenční volbu: Milion hlasů doma nikoho nezajímá

9:06 „Účelovka vlády!“ Vondráček rozmetal korespondenční volbu: Milion hlasů doma nikoho nezajímá

Korespondenční volba pro Čechy v zahraničí? Vládní koalice ji protlačila, opozice bránila obstrukcem…