Soud projedná odvolání v případu Číňana a krádeže tibetské vlajky

07.09.2016 6:13 | Zprávy

Pražský městský soud dnes projedná odvolání v případu Číňana Tung Ťiang-čchinga, který při nedávné návštěvě čínského prezidenta v Praze sebral demonstrantovi tibetskou vlajku. Soud ho uznal vinným z krádeže a nařídil mu zaplatit českému státu 15.000 korun. Muž s verdiktem nesouhlasí.

Soud projedná odvolání v případu Číňana a krádeže tibetské vlajky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Shromáždění na podporu demokracie a lidských práv v ČR, Číně, Tibetu a na Taiwanu u příležitosti návštěvy čínského prezidenta

Tung odmítá, že by se provinil krádeží. Před obvodním soudem v červnu připustil, že vlajku vzal, a neúspěšně usiloval o schválení dohody o vině a trestu. Soudkyně tehdy dohodu, v níž se Číňan zavázal zaslat 15.000 korun na pomoc obětem trestných činů, zamítla. Tung totiž podle ní neprohlásil dostatečně určitě, že skutek spáchal. Nakonec mu uložila peněžitý trest ve stejné výši.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Jak si vysvětlujete, že jste neměl protikandidáta?

Myslíte, že je to tím, že jste tak dobrý, nebo že se do toho nikomu nechtělo, protože a tom nejste dobře, o čemž svědčí i vaše oslabení ve volbách a celkové preference, podle níž byste ve sněmovně bez ODS vůbec nebyli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chodit na demonstrace je málo, vytkl Pithart na akci chvilek

21:25 Chodit na demonstrace je málo, vytkl Pithart na akci chvilek

„Kriminálníci rozumí jenom kriminálu,“ stálo psáno na jednom z transparentů na demonstraci Česko nen…