Soud rozhodne o tom, zda na obviněného Dalíka uvalí vazbu

10.10.2012 6:27 | Zprávy
autor: čtk, mp

Obvodní soud pro Prahu 4 dnes v neveřejném zasedání rozhodne o tom, zda uvalí na obviněného lobbistu Marka Dalíka vazbu. Státní zástupce ji v úterý navrhl z obavy, že by muž mohl utéct a ovlivňovat dosud nevyslechnuté svědky. Blízkého spolupracovníka bývalého premiéra Mirka Topolánka policie stíhá za pokus o podvod v souvislosti s údajnými úplatky týkajícími se nákupu transportérů Pandur pro českou armádu. Dalíkovi hrozí až desetileté vězení.

Soud rozhodne o tom, zda na obviněného Dalíka uvalí vazbu
Foto: hns
Popisek: Marek Dalík figuruje v kauze Pandur

O nákupu 107 transportérů za 14,4 miliardy korun rozhodl Topolánkův kabinet na jaře 2009, smlouva byla s rakouskou firmou Steyr podepsána krátce poté. O více než rok později se o pořízení pandurů začal zajímat také česko-rakouský policejní tým. V květnu 2011 pak média zveřejnila výpověď rakouského manažera Stephana Szücse, který byl v Rakousku veden jako utajený svědek. Ten údajně dosvědčil, že si Dalík řekl o zhruba půlmiliardový úplatek. Lobbista to tehdy označil za "úplný nesmysl".

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jiří Čunek byl položen dotaz

Vláda

Chápu vás dobře, že vy hodnotíte líp novou vládu než tu předchozí? A jelikož to není poprvé, co se stavíte na stranu ANO, neuvažujete, že byste změnil politický dres?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bankovní špehování sílí. Dokaž, že jsi čistý, jinak... Jen v EU

19:48 Bankovní špehování sílí. Dokaž, že jsi čistý, jinak... Jen v EU

„EU dělá z bank vyzvědače a dohlížeče nad občany,“ posteskl si Jaromír Wasserbauer, náměstek za Moto…