Soud v Mostě popáté zprostil sociálního demokrata Kliku obžaloby

08.11.2018 16:11

Okresní soud v Mostě dnes popáté zprostil náměstka hejtmana Ústeckého kraje Martina Kliku (ČSSD) viny za nehodu, při které zemřel opilý muž, napsala ČTK.

Soud v Mostě popáté zprostil sociálního demokrata Kliku obžaloby
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Podle soudce Benno Eichlera nehodu plně zavinil opilý chodec, který v únoru 2013 za tmy v tmavém oblečení přecházel čtyřproudou silnici. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce Martin Bílý se znovu odvolal.

Bílý požadoval pro Kliku roční trest s podmíněným odkladem na tři roky a zákaz řízení na 18 měsíců. Podle obžaloby mohl Klika na situaci na silnici lépe reagovat a svým jednáním se dopustil usmrcení z nedbalosti. Podle soudu se ale Klika v době nehody plně věnoval řízení a jel nižší než povolenou rychlostí. „Podle znaleckých posudků měl na reakci jen 1,4 vteřiny. Rychlost, kterou by musel jet, aby ke srážce nedošlo, byla 30 kilometrů v hodině. Na čtyřproudé silnici nemohl chodce v žádném případě očekávat,“ řekl Eichler.

Plnou vinu za nehodu nesl podle soudce chodec, který se stal její obětí. Krátce předtím způsobil na stejné silnici nehodu, když jel se svým vozem v protisměru a srazil se s jiným autem. Muž měl v krvi více než 1,5 promile alkoholu. Krátce před nehodou se na benzínové pumpě dožadoval dalšího alkoholu, poté se nekoordinovanou chůzí vydal přes vozovku. Podle svědků v době nehody nevnímal okolí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

21:05 Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

Premiér Andrej Babiš prostřednictvím svého pravidelného týdenního facebookového hlášení „Čau lidi“ t…