Soudní bitva o Peroutku se blíží. Ovčáček prý skutečně něco objevil

8. 11. 2015 6:54

Spor o Ferdinanda Peroutku mezi prezidentem Milošem Zemanem a Peroutkovou vnučkou Terezií Kaslovou se brzy dostane před soud. Podle informací Českého rozhlasu by to mohlo být v lednu nebo v únoru příštího roku. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček dává právníkům Hradu určité podklady.

Soudní bitva o Peroutku se blíží. Ovčáček prý skutečně něco objevil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hrob Ferdinanda Peroutky

Podle soudkyně Kateřiny Sedlákové pro Obvodní soud pro Prahu 1 oznámila, že spor o údajný výrok Ferdinanda Peroutky o Adolfu Hitlerovi přijde na pořad jednání v lednu nebo v únoru příštího roku. Dříve prý rozhodně ne. Připomeňme, že jde o výrok "Hitler je gentleman", Prezident připsal článek na toto téma právě Ferdinandu Peroutkovi a konstatoval, že to ukazuje na selhání mnohých intelektuálů, kteří v jednu chvíli nerozeznali nebezpečí nacismu.

Odborníci ale konstatovali, že článek s tímto názvem neexistuje a vnučka Ferdinanda Peroutky se na Hradu domáhá omluvy. Bude prý stačit, když ji Hrad vyvěsí na svých webových stránkách v písemné formě.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček prozatím nechtěl nadcházející soudní spor příliš komentovat. „Věc je plně v rukou právního zástupce Kanceláře prezidenta republiky s tím, že v záležitosti spolu úzce spolupracujeme, protože jsem byl tím, kdo se zabýval velmi zevrubně publikační činností Ferdinanda Peroutky, takže dávám k dispozici určité podklady,“ řekl.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman pronesl drsná slova v obci Vintířov: Rudé trenky? Chyba Hradní stráže, že ty kominíky nesestřelila. Americká ochranka by je rozstřílela na padrť!

17:40 Zeman pronesl drsná slova v obci Vintířov: Rudé trenky? Chyba Hradní stráže, že ty kominíky nesestřelila. Americká ochranka by je rozstřílela na padrť!

Prezident Miloš Zeman navštívil v rámci své cesty po Karlovarském kraji obec Vintířov, kde se setkal…