Soukup má škodolibý nápad, který ředitele ČT nepotěší. Bude další žaloba?

24.05.2019 18:29

Ve včerejším vysílání satirického pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa na TV Barrandov se Soukup opět rozohnil. Diváci tak mohli spatřit návrh, který má Soukup pro generálního ředitele ČT Petra Dvořáka, také „Tenisák boye“ Michala Haška a došlo i na vtipy. Soukup tak přednášel, jaký je rozdíl mezi politiky a holuby či co se odehraje, když se u výslechu na detektoru lži sejdou „staré známé firmy“ Kalousek, Rath a Bakala.

Soukup má škodolibý nápad, který ředitele ČT nepotěší. Bude další žaloba?
Foto: Repro ČT1
Popisek: Soukup a „Tenisák boy“ Michal Hašek
reklama

Anketa

Prezident Zeman šikanuje část Česka, tvrdí Dominik Hašek. Má gólman pravdu?

7%
93%
hlasovalo: 25882 lidí
„Vítejte u Týdne podle Jaromíra Soukupa, pořadu, kterým zcela překvapivě provází Jaromír Soukup, kterého můžete znát třeba taky z Arény Jaromíra Soukupa, Duelu Jaromíra Soukupa, Instinktů Jaromíra Soukupa a z dalších šestnácti pořadů, kde se všude objevuje jméno Jaromír Soukup, mně to nějak, mně to tak nějak dělá dobře,“ započal Soukup vysílání svého humorem protkaného pořadu a podotkl, že se právě jeho pořady „navždy zapíší do televizních dějin“ a to vedle takových klasik jako Chalupáři, Nemocnice na kraji města nebo Jů a Hele.

Následně si Soukup položil svou oblíbenou otázku: „Co byste chtěli vidět v České televizi?“ A vzápětí podotkl, že je jeho „mírná nevůle vůči České televizi docela známá“. „Já bych teda od nich chtěl vidět objektivní zpravodajství. Neaktivistické moderátory a taky občas nějaký film nebo seriál,“ shrnul Soukup „své nadšení“ pro Českou televizi a jal se vysvětlovat, co ho zase k této stálici mezi jeho tématy přivedlo. „Nedávno jsem viděl Nemocnici na kraji města, už po čtyřicáté osmé a přesně za to platím koncesionářský poplatky, abych viděl tisíci sto osmdesátou reprízu seriálu Nemocnice na kraji města, který už jsem koneckonců jednou zaplatil, tehdy jsme ho zaplatili my všichni,“ vysvětloval, co jej opět na ČT vzedmulo a pokračoval v její kritice.

„Česká televize má rozpočet 7 miliard korun, a tak nějak nevidím, že by nám ty investované koncesionářské poplatky vracela,“ popisoval své znechucení Soukup s tím, že „reprízuje sebe sama pořád dokola a dokola a dokolečka a dokola“.

A pak Soukup vytáhl „veřejnoprávní komiks“, který Česká televize nedávnou představila „s velkou pompou“. „Znáte ten pocit, když čtete věc, a vůbec nevíte, o čem to je?“ shrnul Soukup své pocity z komiksu, který má ukazovat zpravodajství ČT převedené do stylizované formy.

(FOTO: Repro TV Barrandov, Soukup a „veřejnoprávní komiks“)

Česká televize na svých stránkách uvádí, že zvolený formát má k českoteleviznímu obsahu přilákat generaci mladých, která doma často ani nemá televizor. „Témata pro zpracování do podoby kresleného příběhu vybírá redakce na základě řady kritérií – zejména obsahového a vizuálního. Komiksy vznikají z reportáží odvysílaných například v pořadech Události a Události v kultuře. K výrobě jsou použity aplikace, které fotkám z videí dodají komiksový vzhled a které z takto získaných obrázků vyrobí samotný komiks. Reportáže jsou převzaty v plném znění a použity jsou pouze odvysílané záběry,“ uvádí dále ČT.

Zde můžete vidět ukázky komiksu, o kterém se Soukup zmínil:

Soukupa v souvislosti s komiksem napadlo, že by ČT mohla vydávat rovnou i knížky, a hned přihodil nápad, který by se asi generálnímu řediteli České televize Petru Dvořákovi příliš nelíbil. Soukup totiž ukázal návrh na autobiografickou knihu s názvem „Petr Dvořák: O čem sním, když nezačerňuji faktury“. Soukup tak mířil na téma faktur České televize, které již ve svých pořadech probíral na začátku tohoto roku. Název knihy má pak shodnou úvodní frázi s knihou premiéra Andreje Babiše „O čem sním, když náhodou spím“.