Špion s jedem měl kufr! Janek Kroupa s ním mluvil a odhalil pravdu

11.05.2020 6:50

Investigativní novinář Janek Kroupa se ve svém textu pro Seznam Zprávy zaměřil na Andreje Viktoroviče K. Muže, jenž je podle bezpečnostních složek tím, kdo měl do Česka přivézt ricin a kvůli němuž jsou pod policejní ochranou starostové Pavel Novotný, Ondřej Kolář a primátor Prahy Zdeněk Hřib. Kroupovi Viktorovič K. odhalil, že opravdu přijel do Česka s kufrem. Jen tvrdí, že v něm měl dezinfekci a bonbony.

Špion s jedem měl kufr! Janek Kroupa s ním mluvil a odhalil pravdu
Foto: repro foto youtube.com
Popisek: Reporter Janek Kroupa

34letý muž podle zjištěných informací řídí diplomatické zastoupení jedné z ruských federálních agentur v Česku. Když se jej reportér zeptal, jak vysvětlí, že právě on měl dovézt do Česka ricin, nehnul ani brvou. "To musí být nějaký omyl, vezl jsem v kufru dezinfekci a bonbony,“ uvedl Andrej Viktorovič K. Potvrzuje tak mimoděk informaci týdeníku Respekt, že měl u sebe vskutku kufr. Jen jed ricin popírá.

Do Česka měl přiletět 14. března, na letišti jej měl vyzdvihnout řidič ruského velvyslanectví Alexandr A. I toho čeští zpravodajci považují za příslušníka ruské tajné služby FSB. Nyní je otázkou, zda Andrej Viktorovič K. měl být pouze kurýrem, nebo právě on měl být i útočníkem. Podle jeho zařazení v diplomatickém sboru by se mohlo jednat o tzv. zpravodajského důstojníka.
 
Podle zdrojů Seznam Zpráv Andrej Viktorovič K. přiletěl do Česka, zdržel se však krátce a vrátil se do Ruska. Následně se přes Bělorusko vrátil opět do Česka - na konci března. Andrej Viktorovič K. však tvrdí, že po svém příletu do Česka 14. března už nikam necestovat. 
 
Policejní ochranu mají výše zmínění politici od začátku dubna, kdy se situace podle všeho vymkla kontrole. "Ať už to bylo tím, že BIS přestala být schopna důsledně sledovat Andreje Viktoroviče K., nebo ztratila jed či jednoduše zjistila, že sama není schopna politiky ochránit, musela se obrátit na policii," píší Seznam Zprávy.
 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vakcinační komando vyrazilo na ústecké sídliště: My Romové máme strach, vy nám určitě dáte jinou vakcínu

18:25 Vakcinační komando vyrazilo na ústecké sídliště: My Romové máme strach, vy nám určitě dáte jinou vakcínu

Zdravotníci se vydali očkovat na sídliště Mojžíř v Ústí nad Labem tamní obyvatelstvo proti covidu-19…