Spojené státy už prý ani nedokáží fungovat jinak, než ve válce. Profesor se rozepsal o vlivu armády a vymytých mozcích lidí

12.06.2015 21:03 | Zprávy
autor: mp

Americký armádní plukovník a profesor Gregory Deddis se na serveru Nationalinterest.org rozepsal o tom, jak se Spojené státy řítí do válečné záhuby, pokud se sebou něco neudělají. Pokračující militarizace společnosti a příkop, jenž se prohlubuje mezi armádou a civilisty, prý pro USA nevěstí nic dobrého.

Spojené státy už prý ani nedokáží fungovat jinak, než ve válce. Profesor se rozepsal o vlivu armády a vymytých mozcích lidí
Foto: wikipedia
Popisek: Americká vlajka.

„Američané mají strach ze ztráty nadřazenosti nad ostatními národy, který jim vštěpuje vládnoucí elita země. Pokud USA nezastaví paranoidní militarizaci, může to mít negativní vliv na duševní zdraví národa,“ tvrdí americký armádní plukovník a profesor Gregory Deddis. Kořeny problému je prý třeba hledat už na konci druhé světové války, odkdy jsou všichni Američané přesvědčováni, že jim hrozí zničení buď od Sovětského svazu, nebo z jiné země či organizace.

Po rozpadu Sovětského svazu USA skutečně dosáhly postavení jediné supervelmoci, ale to v Američanech jen posílilo paranoidní obavy z toho, že je ten či onen subjekt o jejich nadvládu připraví. I proto uskutečňují útoky v různých částech světa. Válka také Američany ujišťuje, že zůstávají mocností. Dokonce už to zašlo tak daleko, že se lidé bojí více míru než války. Navíc se prý prohlubuje propast mezi civilními občany a armádou. Vojáci se stále častěji chápou jako elita, jako něco víc, a to společnosti jako celku neprospívá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…