Spokojený Ivan Bartoš: Prosadili jsme maximum

06.11.2021 8:21 | Rozhovor

Piráti na základě rozhodnutí voličů získali jen 4 poslance, ale v budoucí vládě Petra Fialy (ODS) mají obsadit hned 3 ministerské posty. „Naše zklamání bylo velké, ale teď už jsem spokojen,“ uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš k povolební situaci. Poté nastínil úkol, který teď před Piráty leží.

Spokojený Ivan Bartoš: Prosadili jsme maximum
Foto: Reprofoto: CNN Prima News
Popisek: Ivan Bartoš (Piráti)

TOP 09 získala po volbách 14 poslanců a v budoucí vládě Petra Fialy by strana měla mít 2 ministry. Lidovci obsadí 23 poslaneckých křesel a v budoucí vládě by měli mít 3 ministry. Piráti po volbách mají 4 poslance a ve Fialově vládě by měli mít také 3 ministry. Předseda Pirátů Ivan Bartoš dal v rozhovoru pro Aktuálně.cz najevo, že teď považuje za zásadní, aby se v budoucí vládě podařilo prosadit maximum z předvolebního programu Pirátů a STAN.

„Převládá ve mně spokojenost nad tím, co jsme v tomto týdnu dojednali ohledně vládní spolupráce. Myslím, že dobrou práci odvedli všichni účastníci. Vezměte si, že jsme intenzivně jednali tři týdny v jednotlivých programových skupinách a nakonec vše završili jednáním, které začalo ráno a skončilo kolem jedenácté večer. Navíc je před námi víkend, na který se těším!“ začal Bartoš.   

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.

  • Piráti
  • Místopředseda vlády pro digitalizaci
  • místopředseda vlády

Přestože voliči vykroužkovali do Poslanecké sněmovny Starosty na úkor Pirátů, poslanců STAN bude 33, Bartoš má stále za to, že předvolební spolupráce obou těchto stran měla smysl. I když z toho, že Piráti teď budou mít jen 4 poslance, rozhodně radost neměl.

„Naše zklamání bylo velké, ale nebyly tam žádné hádky a výčitky. Pro mě je každý z našich poslanců především osobním lidským příběhem. Já nevidím například poslance Radka Holomčíka, ale vidím v něm svého kamaráda, s kterým se známe řadu let. Podobně je to u dalších, například poslanec Lukáš Kolářík je kamarád, který se ve sněmovně naplno věnoval exekucím, v osobním životě dokázal opravit hospodu, znám jeho manželku Janu. A takto bych mohl pokračovat jméno po jménu,“ řekl Bartoš.

Teď Piráti říkají jedno: Jedeme dál. Své ideje a plány hodlají naplňovat v budoucí vládě, ale i na krajích, kde mají zastupitele, v Evropském parlamentu, kde mají europoslance a tak podobně. To je budoucnost. Do minulosti a k debatám o tom, zda by nebylo lepší, kdyby kandidátem Pirátů a STAN na premiéra byl šéf STAN Vít Rakušan, už se prý vracet nechce, protože výsledek voleb je daný a podobné debaty na něm nic nezmění. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp



Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dupat po nich, hnát je!“ Čechům, co neradi Ukrajince, přišla výhrůžka

7:25 „Dupat po nich, hnát je!“ Čechům, co neradi Ukrajince, přišla výhrůžka

Cestovatel trabantem Dan Přibáň našel recept na výhru v boji o „duši národa“. „Je třeba po nich dupa…