Spokojený Jiří Brady: Díky Zemanovi dostávám spoustu vyznamenání

26.10.2016 20:22

Jiří Brady si pochvaluje, že všechno zlé je pro něco dobré. Udělalo by mu prý radost, kdyby dostal státní vyznamenání ze své rodné země, k čemuž teď bohužel nedojde, ale počínání prezidenta Zemana vedlo také k tomu, že se teď panu Bradymu dostává tolika poct, že si to ani nedokázal představit.

Spokojený Jiří Brady: Díky Zemanovi dostávám spoustu vyznamenání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vzpomínková akce pod názvem Jirko děkujeme. Nemlčíme. Akce se konala v rámci projektu Terezínská štafeta jako vyjádřením úcty Jiřímu Bradymu
reklama

„To si nedovedete představit, co to pro mě znamená. V životě bych nečekal, že by se něco takového mohlo stát. Nedovedu si nic lepšího představit než to, co se mi stalo. Vlastně díky Zemanovi dostávám teď tolik vyznamenání, že nevím, kde začít a kdy skončit. Vidíte, a všechno nakonec vyjde. Vážím si nesmírně klíče od Prahy zvláště předávaného v této budově, kde se před 90 lety brali moji rodiče a loni dcera,“ prohlásil v rozhovoru pro deník Právo Brady. Dostalo se mu té cti, že na Staroměstské radnici obdržel klíč od hl. města Prahy z rukou primátorky Adriany Krnáčové (ANO).

Přitom ještě před pár dny netušil, jak bohatý bude mít v Česku program. Dříve do své vlasti jezdíval každý rok, ale čím je starší, tím jsou návštěvy v České republice skromnější.  

Pár slov padlo také ke schůzce ministra kultury Daniela Hermana s tibetským duchovním vůdcem dalajlámou. Brady svému synovci sdělil, aby se s dalajlámou setkal, později podotkl, že by se s tibetským duchovním sám rád viděl. Před několika lety prý pan Brady zavítal do Tibetu, takže ví, co se v té zemi děje.

Dcera pana Bradyho navíc přivezla do Prahy e-maily, které si pan Brady vyměnil se synovcem. Může tak ukázat, že o údajném vydírání hovořil Herman již v září. Obrázek si ale může udělat každý sám.

„Moje dcera ve středu přiletěla do Prahy a má ty e-maily s sebou. Mohu to vše písemně dokázat. Ať si každý vyloží pravdu, jak chce. Ale prezident Masaryk říkal, pravda vítězí, a to doufám, že se stane i tady,“ konstatoval muž, který přežil hrůzy koncentračního tábora Osvětim.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cpou peníze na migranty! láteří Okamura nad novinkou z Bruselu, kterou byste měli znát

19:52 Cpou peníze na migranty! láteří Okamura nad novinkou z Bruselu, kterou byste měli znát

Předseda SPD Tomio Okamura se rozlítil nad podle jeho slov další šíleností Bruselu. Evropská unie to…