Sprostý poslanec ČSSD navržen na pokutu. Až 10 tisíc

21.09.2011 14:42

Poslanec Jiří Krátký z ČSSD se už viděl v posteli, když se objevila možnost nočního jednání. Krátký se rozhodl bránit svoje zájmy a rozčílil se u řečnického pultu, že v noci pracují pouze „zloději a kurvy“. Nyní poslanci hrozí za jeho vulgární projev peněžitá pokuta.

Sprostý poslanec ČSSD navržen na pokutu. Až 10 tisíc

Krátkému jeho faux pas u řečnického pultu neprojde tak lehce. „Už se připravuje stížnost mandátovému a imunitnímu výboru. Podají ji poslanci ODS, TOP 09 a Věcí veřejných," sdělila iDNES.cz předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová.

„Jsem přesvědčen, že pokud budeme všem měřit stejným metrem, tak za podobná slova by mohla padnout pokuta. Musí platit padni komu padni. Chápu, že pan poslanec Krátký mluvil trochu v afektu, ale pro každého platí, že se musí chovat slušně a nesmí urážet své kolegy," řekl iDNES.cz Tejc. Dodal, že pokuta by se mohla vyšplhat až na 10 tisíc korun.

Napsali jsme:
Poslanec dostává sodu za "zloděje a kurvy". I od své ČSSD


V noci pracují i lékaři, policisté nebo řidiči, pane poslanče...

Nad projevem Krátkého se pohoršil i Petr Nečas. Upozornil poslance, že v noci pracují například i lékaři, policisté či lidé v dopravě. „Za dobu, co jsem v Poslanecké sněmovně, od tohoto řečnického pultu takové hulvátství ještě nezaznělo," dodává Nečas.

Krátký se čtyři hodiny po incidentu v tiskové zprávě omluvil všem, kterých se jeho nevhodné vystoupení dotklo. Na noční jednání nakonec stejně nedošlo.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor:

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pamatujte, odkud to přichází. Zchudnou nejchudší i střední třída.“ Ševčíkovi dali do studia šéfku Zelených. To neměli dělat

19:04 „Pamatujte, odkud to přichází. Zchudnou nejchudší i střední třída.“ Ševčíkovi dali do studia šéfku Zelených. To neměli dělat

Ekonom a kandidát uskupení Trikolóry Miroslav Ševčík osočil spolupředsedkyni Zelených Magdalenu Davi…