Stanjura vypráskal Pospíšila: Podepsal se na naší účasti na hlasování

04.07.2014 12:15

Sdružení KohoVolit.eu mapovalo docházku poslanců za posledních osm měsíců. Nejčastěji chyběli při hlasování občanští demokraté. Šéf jejich poslaneckého klubu Zbyněk Stanjura v rozhovoru pro Lidovky.cz tvrdí, že statistika o ničem nevypovídá. Na špatném výsledku se prý navíc podepsal absentér Jiří Pospíšil, který už dnes není členem strany.

Stanjura vypráskal Pospíšila: Podepsal se na naší účasti na hlasování
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbyněk Stanjura

Zbyněk Stanjura nelichotivé výsledky své strany zlehčuje. „Já myslím, že je to jen jedno z kritérií, kterým se má hodnotit poslanec. Odhadem bych řekl, že 25 až 30 % hlasování ve sněmovně je procedurální, to znamená, jak ty body půjdou za sebou. Takže museli bychom to rozebírat podrobněji, abychom zjistili, zda se naši poslanci účastní těch důležitých hlasování nebo ne," uvedl pro server Lidovky.cz.

Statistika podle něj není schopná zohlednit jiná důležitá kritéria, která sám jako předseda klubu hodnotí, a to zda jsou členové schopni vystoupit v Poslanecké sněmovně, zdůvodňovat program strany nebo podávat zákony a interpelace.

Ačkoli jej výsledek netěší, nepovažuje zjištění za nějak dramatické. Nejhorší účast mají jmenovitě Jiří Pospíšil (dnes už bývalý člen strany), Petr Bendl, Simeon Karamazov, Marek Benda a Pavel Blažek.

Od Pospíšila dává Stanjura ruce pryč

„K panu Pospíšilovi nechci nic říkat, odešel z ODS, teď odešel dokonce i z českého Parlamentu, tak myslím, že je nefér nám ho tam připočítávat. Pokud navíc dopadl ze všech nejhůř, jak říkáte, tak nám tu statistiku zkreslil. Takže aby to bylo korektní, museli bychom to přepočítat bez něj," uvedl Stanjura.

V rozhovoru pro Lidovky.cz se vymezil vůči spekulaci sdružení KohoVolit.eu, že propad ODS souvisí s tím, že po přechodu do opozice se některým členům na hlasování nechce chodit. „Moje kolegyně a kolegové vystupují často a kvalifikovaně. A když to porovnávám s jinými kluby, tak bych řekl, že procento vystupujících poslanců i počet vystoupení je poměrně vysoký," zdůraznil Stanjura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ester Ledecká? To byste se divila! Důležité a kladné svědectví o hvězdě našeho sportu

22:57 Ester Ledecká? To byste se divila! Důležité a kladné svědectví o hvězdě našeho sportu

Vítězství Ester Ledecké nejen rezonuje v českých a zahraničních médiích ve smyslu fascinujícího zla…