Staňkovi ujely nervy: Je to chyba ČSSD. Ne Zemana

30.07.2019 13:10

Končící ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) si den před odchodem z úřadu přestal brát servítky a nenechal na své domovské partaji nit suchou. Pokud někdo nese vinu na současné politické krizi, tak to podle Staňka rozhodně není prezident Miloš Zeman, ale sociální demokraté.

Staňkovi ujely nervy: Je to chyba ČSSD. Ne Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Antonín Staněk, bývalý ministr kultury
reklama

Novinářům Staněk sdělil, že má jasnou představu o tom, koho v žádném případě nepověří řízením Ministerstva kultury na dobu, kdy bude resort bez šéfa. Na poslední den v úřadě prý také chystá tiskovou konferenci, kde zhodnotí  svou práci na ministerstvu a situaci v oblasti kultury.

„Já si myslím, že Ministerstvo kultury budu předávat ve stabilizované podobě, myslím si, že tam je několik otevřených kauz, a některé kauzy, které jsou rozpracované, bude potřeba sledovat. Myslím si, že zítra ještě podepíši návrh rozpočtu. Takže já si myslím, že je Ministerstvo kultury stabilizované, že je v pohodě. Myslím si, že se nemám za co stydět,“ zhodnotil v obecné rovině své působení.

Svým stranickým kolegům vyčetl, že prezidenta Zemana vystavili nekomfortnímu tlaku a doporučil jim, aby navrhli do vedení resortu někoho, s jehož jmenováním nebude mít hlava státu problém.

„Je to chyba těch, kteří navrhují někoho, koho pan prezident nechce, a bylo by dobré hledat cestu, jak s panem prezidentem najít souzvuk ve jmenování. To není chyba pana prezidenta,“ uvedl Staněk pro Seznam zprávy.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Toto připravuje EU teď, v době pandemie! Kobza z SPD proti Jourové. A varuje ji: Budete si balit kufry, až lidé pochopí...

21:07 Toto připravuje EU teď, v době pandemie! Kobza z SPD proti Jourové. A varuje ji: Budete si balit kufry, až lidé pochopí...

ROZHOVOR „Evropa po pandemii už nikdy nebude tou co před ní. Lidé se probudí z hibernace způsobené m…