Starosta Kadaně se obrátil na Babiše kvůli zneužívání dávek

19.10.2018 14:42

Starosta Kadaně Jiří Kulhánek (ODS) apeluje na předsedu vlády Andreje Babiše (ANO), aby pomohl s řešením problému se zneužíváním sociálních dávek na bydlení. V dopise, který Babišovi odeslal, poukazuje na podle něj chybně nastavený systém. Způsobuje, že sociálně slabí bydlí v nuzných podmínkách v předražených bytech, uvedl starosta. Informuje o tom ČTK.

Starosta Kadaně se obrátil na Babiše kvůli zneužívání dávek
Foto: mesto-kadan.cz
Popisek: Kadaň - radnice

Vysoké nájmy, které jsou hrazeny ze sociálních dávek, plynou do kapes spekulantů s byty. Na premiéra se prý rozhodl obrátit, když vyčerpal všechny ostatní možnosti. Řekl to dnes novinářům.

„Já jsem v tom dopise navrhl panu Babišovi řešení. A to v podobě toho, že kdyby se sociální dávka dávala maximálně ve výši, jako je obecní nájem, tak by se ta dávka mohla snížit asi na polovinu. Ušetřily by se stovky milionů a migrace sociálně slabých lidí po celé republice by musela ustat,“ řekl Kulhánek.

Podle něj v případě takového postupu nehrozí, že by chudí lidé skončili na ulici. Spekulantům by se totiž vyplatilo své byty pronajímat i za nižší částku, míní Kulhánek. „Byt v takovém stavu totiž těžko pronajmou někomu jinému,“ doplnil. Kulhánek jako krajský zastupitel už dříve navrhl, aby Ústecký kraj vyvinul v tomto směru zákonodárnou iniciativu, to se ale zatím nepovedlo dotáhnout do konce.

Zatímco v bytech spekulantů. které jsou často v katastrofálním stavu, bydlí podle starosty lidé běžně za 12.000 korun měsíčně, nájmy v kadaňských obecních bytech jsou poloviční. Problém se vyskytuje napříč Ústeckým, ale i Karlovarským krajem, kde takzvaní obchodníci s chudobou byty levně kupují. Sociálně slabí se pak do těchto míst stěhují z celé republiky, což ve městech působí potíže.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

14:19 „Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

Václav Klaus mladší opět naštval účastníky protestů Milionu chvilek pro demokracii. Neřekl nic novéh…