Starosta Nového Města pod Smrkem: Úskalí komunální politiky je v dotacích

03.09.2014 15:49 | Zprávy

Spousta poskytovatelů sociálních služeb v našem kraji má existenční problémy a stojí před bankrotem, varuje starosta Pavel Smutný (BPP). Do čela města se postavil před osmi lety, s cílem zlepšit systém čerpání dotací. Nakolik byl úspěšný? A s jakými tématy jde do voleb nyní? Prozradil nám také, proč za určitých okolností podporuje více byznysmenů do politiky, a nejen to…

Starosta Nového Města pod Smrkem: Úskalí komunální politiky je v dotacích
Foto: archiv starosty
Popisek: Pavel Smutný starosta Nového Města pod Smrkem

Na podzim byste chtěl do třetice obhájit váš mandát. Co očekáváte od následujících voleb, s čím do nich jdete?

Máme spousty rozpracovaných projektů a dlouhý seznam akcí, které je potřeba udělat. Bohužel jsme schopni každý rok umazat asi 5 % z nich, protože na víc nemáme. Přednostně se snažíme realizovat akce, na které je možné získat dotaci. Ostatní potřeby musí čekat v zásobníku.

A teď už je jen na voličích, jak zhodnotí naši dosavadní práci.

Podařilo se vám v tomto volebním období prosadit všechny vaše priority? Co byste vyzdvihl?

Podařilo se nám s pomocí dotace dokončit pro město velmi důležitý projekt dostavby 6 km kanalizace. Ovšem dnes je kanalizace v zemi, dotčené komunikace opravené a tak to vypadá, že se v podstatě nic moc nezměnilo. To je takový náš malý handicap.

Dále se podařilo plynofikovat další část města, zateplit a vyměnit okna u bytových domů, rekonstruovat či opravit mnoho místních komunikací, rekonstruovat komunikace a mosty poškozené povodněmi v Ludvíkově, schválit zadání nového územního plánu, převést na město pozemky pod rozbitými chodníky kolem krajských silnic a připravit projekty k jejich opravám a dostavbám.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…