Janskolázeňská společnost Mega Plus chystá ve středních Krkonoších lyžařské propojení areálů Černá hora, Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou. Co vy na to? Neobáváte se negativních zásahů do přírody? Respektive jaké záruky budete požadovat, aby se tak nestalo?
Neobávám se negativních zásahů do přírody, projekt propojení areálů je založen na principu využití současných lesních cest a jejich vhodného „propojení“, nikoliv na budování nových sjezdových tratí. Tento projekt bude rovněž předmětem hodnocení SEA či EIA, jejichž účastníkem bude i město Pec pod Sněžkou.
Je podle propojení areálů ta správná cesta, jak můžou česká střediska konkurovat těm zahraničním? Nebo co je podle vás třeba změnit?
Ano, jde jednoznačně o správnou cestu. Tento názor podporuje i „Analýza návštěvnosti horských středisek“ zpracovaná společností KPMG Česká republika, kdy většina návštěvníků horských středisek si přeje nabídku většího množství vzájemně propojených sjezdovek.
Investice do nových lanovek a vleků by měly v příštích přibližně osmi letech dosáhnout kolem miliardy korun. Prvním krokem lyžařského propojení středisek bylo od zimy 2013/2014 jednosměrné propojení Černé hory s Pecí pod Sněžkou. Co pozitivního tento krok městu přinesl?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Kateřina Synková