Starosta z vystříleného Brodu: Možná by dřív než policejní prezident měli něco vědět místní lidé

26. 2. 2015 18:42

Senátor a starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar (KDU-ČSL) si myslí, že každý, kdo by si chtěl pořídit zbrojní průkaz, by měl mít posudek od psychologa. Kunčar to uvedl v dnešním vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu. Uvedl také, že příbuzní střelce, který v restauraci Družba v Uherském Brodu zastřelil osm lidí a pak i sebe, vyvíjeli snahu, aby dotyčnému nebyl zbrojní průkaz vydán kvůli jeho psychické labilitě.

Starosta z vystříleného Brodu: Možná by dřív než policejní prezident měli něco vědět místní lidé
Foto: archiv starosty
Popisek: Starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar (KDU-ČSL)

V úvodu pořadu zavzpomínal na osudný den, kdy střelce potkal v jiné restauraci. Přiznal, že si na ten okamžik příliš nepamatuje, protože mu v té chvíli nevěnoval žádnou pozornost. V paměti mu utkvělo jen to, že dotyčný muž měl na sobě modrou bundu.

Zabránit vydání zbrojního průkazu se nepodařilo

Dnes dopoledne Kunčara navštívil švagr střelce. Mimo jiné si prý stěžoval na neprofesionální akci policejní zásahové jednotky, která vnikla do jeho domu. Starosta také uvedl, že příbuzní střelce upozorňovali na jeho psychickou labilitu. Proto se prý snažili zabránit tomu, aby mu byl vydán zbrojní průkaz. Zabránit tomu se jim ale nepodařilo. I proto, že dotyčný muž neměl záznam v evidenci přestupků. "Nikdy se nedopustil tak závažného přestupku, aby měl záznam,“ podotkl Kunčar, který kromě toho, že je starostou zmíněného města, je také členem senátního výboru pro obranu a bezpečnost.

Pravděpodobně o víkendu se Kunčar sejde s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD), aby s ním diskutoval o jeho návrzích na zpřísnění vydávání zbrojních průkazů. Mimo jiné i o návrhu, aby byl pro vydání zbrojního průkazu nutný posudek psychologa.

Ve Zlínském kraji jsou velmi nízké stavy policistů

Událost v Uherském Brodu nahrává snaze, aby měl i Zlínský kraj vlastní policejní zásahovou jednotku. "U nás připadá nejvíce obyvatel na jednoho policistu v rámci celé republiky. Máme velmi nízké stavy policistů,“ posteskl si starosta.

Ohledně mediální přestřelky s ministrem vnitra uvedl, že se oba politici dohodli na tom, že konflikt už dále nebudou přes média eskalovat. Zopakoval ale, že si stále myslí, že Chovancova kritika jeho osoby nebyla oprávněná. "Jestliže novináři v okolí měli informace dřív než já, znamená to, že někdo z policie musel vynášet informace ven,“ podotkl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ha ha Hamáček. Raději křesla než důstojnost. Internet se ČSSD směje, Kalousek se rozčiluje

20:00 Ha ha Hamáček. Raději křesla než důstojnost. Internet se ČSSD směje, Kalousek se rozčiluje

Je rozhodnuto. ČSSD při hlasování o nedůvěře vládě opustí sál. Po dnešním jednání předsednictva to o…