Starosta z vystříleného Brodu: Možná by dřív než policejní prezident měli něco vědět místní lidé

26.02.2015 18:42 | Zprávy

Senátor a starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar (KDU-ČSL) si myslí, že každý, kdo by si chtěl pořídit zbrojní průkaz, by měl mít posudek od psychologa. Kunčar to uvedl v dnešním vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu. Uvedl také, že příbuzní střelce, který v restauraci Družba v Uherském Brodu zastřelil osm lidí a pak i sebe, vyvíjeli snahu, aby dotyčnému nebyl zbrojní průkaz vydán kvůli jeho psychické labilitě.

Starosta z vystříleného Brodu: Možná by dřív než policejní prezident měli něco vědět místní lidé
Foto: archiv starosty
Popisek: Starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar (KDU-ČSL)

V úvodu pořadu zavzpomínal na osudný den, kdy střelce potkal v jiné restauraci. Přiznal, že si na ten okamžik příliš nepamatuje, protože mu v té chvíli nevěnoval žádnou pozornost. V paměti mu utkvělo jen to, že dotyčný muž měl na sobě modrou bundu.

Zabránit vydání zbrojního průkazu se nepodařilo

Dnes dopoledne Kunčara navštívil švagr střelce. Mimo jiné si prý stěžoval na neprofesionální akci policejní zásahové jednotky, která vnikla do jeho domu. Starosta také uvedl, že příbuzní střelce upozorňovali na jeho psychickou labilitu. Proto se prý snažili zabránit tomu, aby mu byl vydán zbrojní průkaz. Zabránit tomu se jim ale nepodařilo. I proto, že dotyčný muž neměl záznam v evidenci přestupků. "Nikdy se nedopustil tak závažného přestupku, aby měl záznam,“ podotkl Kunčar, který kromě toho, že je starostou zmíněného města, je také členem senátního výboru pro obranu a bezpečnost.

Pravděpodobně o víkendu se Kunčar sejde s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD), aby s ním diskutoval o jeho návrzích na zpřísnění vydávání zbrojních průkazů. Mimo jiné i o návrhu, aby byl pro vydání zbrojního průkazu nutný posudek psychologa.

Ve Zlínském kraji jsou velmi nízké stavy policistů

Událost v Uherském Brodu nahrává snaze, aby měl i Zlínský kraj vlastní policejní zásahovou jednotku. "U nás připadá nejvíce obyvatel na jednoho policistu v rámci celé republiky. Máme velmi nízké stavy policistů,“ posteskl si starosta.

Ohledně mediální přestřelky s ministrem vnitra uvedl, že se oba politici dohodli na tom, že konflikt už dále nebudou přes média eskalovat. Zopakoval ale, že si stále myslí, že Chovancova kritika jeho osoby nebyla oprávněná. "Jestliže novináři v okolí měli informace dřív než já, znamená to, že někdo z policie musel vynášet informace ven,“ podotkl.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Mgr. Martin Hájek byl položen dotaz

Už jste si vyhodnotili váš neúspěch ve volbách?

Na základě čeho jste čekali větší úspěch ve volbách, když víc než zájmy občanů ČR hájíte ty evropské – např. migrační pakt, grean deal, přijetí Eura atd? Nemyslíte, že je třeba, abyste víc naslouchali tomu, co chce většina lidí v ČR? Nebo čemu přičítáte váš neúspěch? Ještě bych řekl, že si za to můž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

10:50 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

Ve Francii je momentálně horko a schyluje se k bouřce. Jenže nejde o počasí, ale o politiku. Po neús…