Starostové napsali ostrý dopis Zemanovi: Otevřete Hrad lidem!

02.01.2019 18:44

Hnutí Starostové a nezávislí žádá prezidenta Zemana, aby otevřel Pražský hrad veřejnosti. Senátor Jiří Růžička zvolený za STAN a TOP 09 spolu s místostarostou Prahy 6 Janem Lacinou (STAN) napsali prezidentovi dopis, ve kterém mu připomínají, že za časů prvního českého prezidenta Václava Havla byl Pražský hrad mnohem otevřenějším místem.

Starostové napsali ostrý dopis Zemanovi: Otevřete Hrad lidem!
Foto: archiv Jiřího Růžičky
Popisek: Jiří Růžička, senátor za TOP 09 a STAN

Když se stal Miloš Zeman českým prezidentem, nechal zavést důsledné kontroly lidí, kteří chtěli Hrad navštívit nebo jen projít slavným areálem. Zcela tak změnil politiku, kterou nastavil první český prezident Václav Havel. Ten Hrad veřejnosti otevřel. Chtěl se tak odlišit od svého předchůdce Gustáva Husáka.

Za Husáka byl prý Hrad smutným místem z velké části uzavřeným veřejnosti.

„Rádi bychom Vás, pane prezidente, ujistili, že jsme si během svého života užili hraničních přechodů a kontrol do sytosti. Kontrolní stanoviště u vchodu do Pražského hradu, která nechala vaše kancelář zřídit a která dnes brání přirozenému průchodu celým areálem, připomínají několika generacím to nejhorší z komunistických dekád – nesvobodu, strach a zvůli vládnoucích…,“ napsali pánové prezidentovi.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Párování.

Probíhá párování koalice a opozice? Pokud ano, nejsou potom "obstrukce" jen divadlem pro voliče a opozice to koalici hodně usnadňuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hokejové zlato: Tvrdé vyřízení účtů ze strany ČT

8:17 Hokejové zlato: Tvrdé vyřízení účtů ze strany ČT

Český hokejový tým v neděli večer vybojoval proti švýcarskému týmu zlatou medaili na mistrovství svě…