Starosty obcí u vrbětického areálu slova ministra Chovance naštvala. Doufají, že munice bude odvezena dříve než v polovině ledna

23.12.2014 11:33 | Zprávy
autor: vam, čtk

Starostové obcí u vrbětického areálu věří, že odvoz munice z tamních skladů začne co nejdříve. Ministr vnitra Milan Chovanec po pondělním zasedání Bezpečnostní rady státu uvedl, že jej bude možné zahájit nejdříve ve druhé polovině ledna. Pyrotechnici začali v pondělí čistit vymezený okruh kolem obou vybuchlých skladů. Podle policie bude areál připravený k odvozu munice v lednu.

Starosty obcí u vrbětického areálu slova ministra Chovance naštvala. Doufají, že munice bude odvezena dříve než v polovině ledna
Foto: Daniela Černá
Popisek: Výstražná tabule

Pyrotechnici budou ve Vrběticích pracovat i na Štědrý den

Zdeněk Hověžák (STAN), starosta Vlachovic, pod které Vrbětice spadají, Chovancem uvedený termín zpochybnil. "Nevím, kde ho pan ministr vzal. My to necháváme na odbornících, kteří dělají vše pro to, aby se odváželo co nejdříve. Pyrotechnici tam budou i na Štědrý den. Dělají opravdu maximum," řekl dnes ČTK Hověžák. Se starosty okolních obcí se shodl v tom, že lidem nezbývá nic jiného, než čekat.

Když se munice přivážela, proběhlo to bleskově

"Musíme vydržet. Snad to dobře dopadne," dodala starostka Haluzic Stanislava Zvonková (nez.). Méně smířlivý byl Miroslav Pala (nez.) , starosta Lipové, která byla stejně jako Haluzice po druhém výbuchu nejvíce postižena evakuacemi. "Navezené dovnitř to bylo bleskově bez zvláštních bezpečnostních opatření. Teď se vykládá, že kvůli bezpečnosti odvoz munice potrvá. Tohle naši obyvatelé nemůžou pochopit," poznamenal Pala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…