Historik a bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Pavel Žáček pokládá za nejdůležitější to, aby se nezapomínalo na činy bývalých politických vězňů ani na zločiny těch, kdo je pro jejich názory do věznic posílali. „To není historie třicetileté války, to je nedávná historie, která nás ovlivňuje,“ prohlásil.
„Nemůžeme být společností bez paměti,“ dodal Žáček s tím, že informace se musejí dostat hlavně k mladým lidem, neboť starší generace si většinou zapomínáním a relativizováním legitimizuje svou minulost.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Co se s těmi penězi stalo?
,,Téměř půl miliardy korun, které měly být určeny na obnovu a pomoc postiženým obcím, nebyly proplaceny." To tvrdíte vy a uvádíte, že peníze zůstaly jen na papíře. Jak je to možné? A opravdu zůstaly jen na papíře nebo je vláda použila na něco jiného? Bych se ani nedivili, kdyby je dala na pomoc Ukra...
Další články z rubriky

7:46 Překvapím nezemědělce, hlavně ty z Prahy. Veleba vytáhl procenta
POHLED SELSKÝM ROZUMEM „Jsme zemí, která to po vstupu do EU dotáhla ze soběstačné a vysoce exportní …
- 22:18 „Sovětský svaz nebyl osvoboditel, ale okupant.“ Oficiálně z vlády. Foltýn to vypustil mezi Čechy
- 13:37 Nepříjemný moment kolem Zelenského jednání. „Nešlo to jinak.“
- 11:02 „Ojetá“ Pazderková. Na Fialovu hvězdu útočí její minulost
- 16:16 „On není salónní intelektuál“. Jubilant Jiří Svoboda
- 7:45 Simionovu vítězství v Rumunsku tleskal muž od Trumpa. Mluvil o Havlovi. A tak jsme na něj naběhli