Státní správa je neefektivní. Za pár let zkolabuje, varuje odborník

04.11.2011 8:03 | Zprávy
autor: mp

České úřady jsou neefektivní, jejich financování je netransparentní, a pokud se to nezmění, tak za pár let zkolabují. Přesně to tvrdí analýza speciální komise ministerstva vnitra, která na přání vlády zanalyzovala chod úřadů v republice. Úřední agendy se mnohdy překrývají a to i na nejvyšších úrovních, takže by mohlo dojít např. i ke sloučení ministerstev.

Státní správa je neefektivní. Za pár let zkolabuje, varuje odborník

Speciální komise ministerstva vnitra zpracovala na pokyn vlády analýzu fungování státní správy. Vyplývá z ní, že představují zkostnatělou neefektivní strukturu, kde často pravá ruka neví, co dělá levá. Mnohdy také vykonávají agendu, bez které by se občané obešli. Zprávu přináší páteční deník Právo. 

Netransparentní financování

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jeroným Tejc byl položen dotaz

Co se stane s majetkem, který bude pocházet z trestné činnosti, a který zabavíte?

Zaráží mě taky, že uvádíte, že budete moci zabavit majetek, který bude podezřelý. Neměl by být zabaven jen ten, u kterého je jisté, že pochází z trestné činnosti? Proti tomu nic nemám, ale pokud jde jen o podezření, nebude to pak snadno zneužitelné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka odpojil ,,bankomat”, který vydal 34 milionů

4:44 Macinka odpojil ,,bankomat”, který vydal 34 milionů

Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) o sobě tvrdí, že „plní roli hlídacího psa české zahraniční pol…