Státní svátek znevažují, hymnu ani neznají. Smutný povzdech národního socialisty

28.10.2021 10:11

Národní socialista Přemysl Votava se zamýšlí nad tím, kam se vytratil étos 28. října, dne vzniku moderního českého státu. Znevažování tohoto slavného dne došlo dnes podle Votavy tak daleko, že už se útočí i na osoby, které mají obdržet či již obdržely vyznamenání od prezidenta republiky.

Státní svátek znevažují, hymnu ani neznají. Smutný povzdech národního socialisty
Foto: pl
Popisek: Česká vlajka na Kampě

Naše republika slaví již 103. narozeniny, byť Československo již neexistuje, Česká republika je její pokračovatelkou. Ale Přemyslu Votavovi se zdá, že duch 28. října, duch vzniku republiky, se jaksi vytrácí. Lidé mají den volna, ale to je často to jediné, co si z toho lidé vezmou.

Anketa

Litujete rozpadu Československa? (Ptáme se od 28. října 2021)

73%
21%
hlasovalo: 27041 lidí

Navíc se dnes útočí na lidi, kteří dostali či mají dostat státní vyznamenání z rukou prezidenta republiky. „Objeví se věneček s trikolorou u vesnického pomníku padlých. Pan prezident k tomuto svátku republiky předává státní vyznamenání, ale i tento slavnostní akt dokážeme znevážit. Mnohé vyznamenané osobnosti dokonce urazit. Vlajkou máváme jen při hokeji či při fotbale a slova hymny mnozí ani neznají...,“ zlobil se Votava.

Celý text ZDE

Přitom za oněch 103 let zažil český národ temná období, během kterých se popravovalo, pokud si někdo dovolil 28. říjen slavit. Šlo o roky nacistické okupace. I toto bychom podle národního socialisty měli mít na paměti a připomenout si dnes nejen T. G. Masaryka a Edvarda Beneše a další prvorepublikové velikány, ale i pozdější hrdiny z druhé světové války a z pozdějších časů, kteří se postarali o tom, že i dnes můžeme slavit narozeniny naší republiky.

„Chci věřit tomu, že 28. říjen není ani divadelní scéna, ani aréna k vyřizování osobních účtů. 28. říjen není svátkem politiků, je svátkem České republiky! V souvislosti s nedávno proběhlými parlamentními volbami, připomínám to známé Masarykovo: ‚Tož demokracii bychom měli, teď ještě mít nějaké ty demokraty!‘.“ 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

19:45 Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

Poslanec a jeden ze zakladatelů hnutí STAN Petr Gazdík se domnívá, že Vít Rakušan by měl kandidovat …