Státní zastupitelství mi vyhrožuje, tvrdí advokátka Samková

11.09.2013 16:47

Vyšetřování kauzy Opencard se vyostřuje. Advokátka Klára Samková, která zastupuje primátora Prahy Tomáše Hudečka (TOP 09), prohlásila, že ji zastrašují. Na skutečnost upozornil server 5plus2.cz.

Státní zastupitelství mi vyhrožuje, tvrdí advokátka Samková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Advokátka Klára Samková
reklama

Samková uvedla, že ji zastrašuje městská státní zástupkyně Jana Hercegová ve svém tiskovém vyjádření z konce minulého týdne. Stojí v něm totiž, že advokátka sděluje nepravdivé informace, které mohou být klasifikovány jako pomluva.

Městské státní zastupitelství kritizuje zejména výrok advokátky, že „orgány činné v trestním řízení jsou buď pitomé, nebo podplacené“ – není podle ní totiž možné, aby v projednávané kauze Opencard současně běžela dvě řízení, a to jak správní, tak trestní. Chce proto navrhnout, aby bylo trestní řízení přerušeno.

Vyjádření státní zástupkyně lze podle Samkové klasifikovat jako zastrašování. „Je-li státní zastupitelství přesvědčeno, že moje jednání je protiprávní, má za povinnost zahájit mé trestní stíhání a nevyužívat oficiálního prostoru k mediálním vyjádřením, kterými mi v podtextu posílá výhrůžné vzkazy,“ nechala se slyšet na dnešní tiskové konferenci.

Kořeny sporu mezi zastupitelstvím a Samkovou sahají do doby, kdy magistrát Samkovou představil jako jednu ze svých právních zástupkyň v kauze stíhaných radních. Ti měli údajně poškodit hlavní město, když jednu ze zakázek na pokračování projektu Opencard přidělili společnosti Haguess bez výběrového řízení. Radní se však brání, že neměli jinou možnost, v Praze by prý jinak vznikly stomilionové škody za porušení autorských práv.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

9:08 Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

Hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí), které bojuje za ochranu, o sobě dalo opět vědět…