Stavební zakázky o 40 procent levněji. Domov pro seniory využívá e-aukce

02.07.2012 6:14

Domov Magnolie v Ostravě – Vítkovicích je další organizací, která dosahuje vysokých úspor díky Systému sdružených nákupů CENTREs. Jen na stavební zakázce, týkající se obnovy rozsáhlých prostor a zařízení Domova, ušetří téměř 300 tisíc korun.

Stavební zakázky o 40 procent levněji. Domov pro seniory využívá e-aukce
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Senátu proběhla konference na téma aktivni stárnutí a mezigenerační solidarita v ČR

„Veřejná zakázka Malování vnitřních prostor včetně příslušenství objektu domova Magnolie se uskutečnila 15. června. Během půlhodiny, po kterou elektronická aukce probíhala, se snížila cena zakázky ze 790 tisíc korun na půl milionu korun. Úspěšná aukce tedy přinesla úsporu ve výši 36,7 procent,“ komentuje průběh e-Aukce ředitel společnosti eCENTRE Vítězslav Grygar

V rámci půl milionové stavební zakázky bude nyní v Domově Magnolie realizováno malování celé budovy domova, přilehlé budovy prádelny,  dále pak obnova nátěru všech radiátorů a nátěr dvou únikových schodišť.

Značnou finanční úsporu i celý systém řešení veřejných zakázek prostřednictvím elektronických aukcí si pochvaluje i vedoucí provozního útvaru Domova Magnolie Jan Hýl. „Vzhledem k tomu, že jsme již v minulosti realizovali dvě elektronické aukce prostřednictvím společnosti eCENTRE , máme prvotní příjemné "šoky" z úspor již za sebou.  Byli jsme si proto velmi dobře vědomi velkého potenciálu e-Aukce k možné úspoře, což se nám tímto výsledkem opět potvrdilo,“ konstatuje Hýl. Pozitiva elektronických aukcí však shledává i v dalších oblastech.

„Mimo finanční úsporu je také nesporným přínosem veškerý administrativně-právní servis spočívající ve vyhotovení zadávací dokumentace, aukčním protokolu s vyhodnocením nejvýhodnější nabídky a konečným návrhem smlouvy.“  

Domov Magnolie patří mezi více než 180 městských organizací, pro které Statutární město Ostrava zavedlo systém elektronických nákupů. Organizace města tak moderně a za nízké ceny nakupují kromě služeb, také energii, potraviny, či drogistické zboží.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zelináři! Zahradil přetáhl firmy mávající duhovou vlajkou spisem Václava Havla

17:04 Zelináři! Zahradil přetáhl firmy mávající duhovou vlajkou spisem Václava Havla

Europoslanec z ODS Jan Zahradil se vyjádřil k duhové České poště a ke Komerční bance, která ve své r…