Stavím fľašu šampaňského! Ficův muž se dobře baví, na Slovensku to „žije“. Kiska schytal tvrdý direkt

09.03.2016 21:14

Slovenský poslanec Ľuboš Blaha ze strany Smer-SD s pobavením sleduje, co se po volbách děje se slovenskou pravicí. Richard Sulík coby předseda SaS sice tvrdí, že je schopen vytvořit stabilní koalici, ale ta se podle sociálního demokrata rozpadá ještě dříve, než vznikla. Blaha se sází o to, která další strana „pravicové vlády“ skončí v troskách dříve. Téměř neuvěřitelná slova přidal jeden ze spolustraníků Mariana Kotleby. Srovnal slovenského prezidenta s Hitlerem.

Stavím fľašu šampaňského! Ficův muž se dobře baví, na Slovensku to „žije“. Kiska schytal tvrdý direkt
Foto: Hans Štembera
Popisek: Luboš Blaha, poslanec Národní rady SR
reklama

Anketa

Vadí vám, že americký velvyslanec Andrew Schapiro vyjádřil solidaritu muslimské komunitě u nás?

98%
1%
hlasovalo: 16142 lidí

Od voleb uplynuly tři dny a Beblavý už stihl odstoupit z pozice místopředsedy Sietě. Těmito slovy začíná Blaha svůj komentář na sociální síti Facebook. Všichni podle jeho názoru čekali, že se pravicové strany rozhádají a mnohé z nich i rozpadnou. Ale Sieť Radoslava Procházky byla ještě považována za relativně stabilní stranu.

„Když se začne rozpadat OĽaNO, klubko nezávislých individualistů, které drží pohromadě, hádám, jen povolební euforie; když se „rozvede“ Kollárova SME RODINA, která je shlukem bezprizorních celebrit dosud netušících, že Slovensko je parlamentní demokracií, a když se začne namáhat Občianska konzervatívna strana a NOVA, které se do parlamentu dostaly na zádech jiných stran, tak si už možná ani nikdo nevzpomene, že jako první toto celé rošambo nastartoval soudruh Beblavý. Gratuluji k prvenství. Slovenská pravice jednoduše je, vždy byla a bude pilířem stability Slovenska. Tak co, přátelé, kdo se rozpadne další? Sázím láhev šampaňského na OĽaNO,“ napsal  Blaha.

Našli se však i tací politici, kteří byli mnohem tvrdší v komentování povolební situace na Slovensku. Marian Magát, zadržený před časem v Praze na demonstraci za příliš radikální projevy, srovnal slovenského prezidenta Andreje Kisku s Adolfem Hitlerem. Druhý zmíněný politik prý alespoň ctil výsledky referend, Kiska se zachoval jinak, když odmítl respektovat výsledky referenda v Gabčíkovu. V obci odmítli uprchlíky.

Blaha doslova napsal

Od volieb prešli tri dni a Beblavý už stihol odstúpiť z pozície podpredsedu Siete. Ty bisťu! To, že sa Sieť začne párať, asi tušil každý, ale že to bude v takomto rekordnom čase, to je na Guinessovu knihu rekordov. A to mi v prípadnej Sulíkovej koalícii pripadala Sieť ako jeden z tých stabilnejších subjektov. Keď sa začne rozpadávať OĽaNO, klbko nezávislých individualistov, ktoré drží pokope hádam len povolebná eufória; keď sa "rozvedie" Kollárova SME RODINA, ktorá je zhlukom bezprízorných celebritiek, doposiaľ netušiacich, že Slovensko je parlamentná demokracia a keď sa začne pechoriť OKS a NOVA, ktoré sa do parlamentu dostali na chrbte iných strán, tak si už možno ani nikto nespomenie, že ako prvý toto celé rošambo naštartoval súdruh Beblavý. Gratulujem k prvenstvu! Slovenská pravica jednoducho je, bola vždy bude pilierom stability Slovenska. Tak čo, priatelia, kto sa rozpadne ďalší? Stavím fľašu šampanského na OĽaNO

Magát doslova napsal

Kiska, stelesnený demokrat. Demokracia bola vždy vláda spodiny a tak prezident i vystupuje. Háji demokraciu ako najvyšší možný slobodný systém a pritom odmieta prijať Kotlebu. Dokonca ani referendum v Gabčíkove sa mu nezdalo. To nerobil ani Hitler, ktorý akceptoval všetky referenda a v dôležitých otázkach nechal rozhodnuť ľudí. Bola to forma priamej demokracie a tento demokrat to stále nedokáže

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Vždyť je jak Drahoš!“ Generále Pavle, vojáci se Vám nesmáli, tento přední novinář ano. Nemilé

7:02 „Vždyť je jak Drahoš!“ Generále Pavle, vojáci se Vám nesmáli, tento přední novinář ano. Nemilé

Generál ve výslužbě Petr Pavel se v pondělním Interview ČT24 vyjádřil k pandemii koronaviru. Přišel …