Štěch se ohradil vůči Němcové. Podsouvá prý, co není pravda

21.08.2013 11:55

Předseda Senátu Milan Štěch se na brífinku k aktuální politické situaci důrazně ohradil vůči výrokům předsedkyně sněmovny Miroslavy Němcové (ODS), která proti rozpuštění dolní komory argumentovala mimo jiné tím, že kvůli předpokládaným výhradám Senátu spadnou některé důležité zákony pod stůl.

Štěch se ohradil vůči Němcové. Podsouvá prý, co není pravda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Štěch a Bohuslav Sobotka
reklama

Štěch důrazně požádal, aby Němcová nepodsouvala něco, co není pravda. Senátoři podle něj rozhodně nebudou mít zájem na tom, aby zákon upravující podporu pro obnovitelné zdroje energie nebo občanský zákoník nenabyl účinnosti k prvnímu lednu příštího roku, čímž by mohlo například dojít ke zvýšení cen elektrické energie, jak upozorňovala poslankyně ODS.

Hned, jak bude mít patřičné tisky k dispozici, začne prý Senát na projednávání zákonů pracovat. "My budeme jednat tak, abychom dodrželi Ústavu. Tisky budou projednány do poloviny září," dodal Štěch s tím, že neví o tom, že by senátoři v tuto chvíli připravovali pozměňovací návrhy.

Milan Štěch

  • "Slušně, ale důrazně."
  • místopředseda Senátu

Předseda horní komory ujistil, že jejich zájmem je, aby všechny tisky, které se týkají občanského zákoníku, byly projednány tak, aby nabyly účinnosti k 1. 1. 2013. Věci se prý případně ošetří jiným způsobem ve spolupráci s vládou Jiřího Rusnoka.

Je to neseriózní

Polemiky a dohady, že Senát zneužije vakua, kdy nebude fungovat sněmovna, jsou podle Štěcha nedůstojné a neseriózní a mají za cíl odvést pozornost od občanské demokracie, protože ta chce ve snaze zachránit svůj propad najít nějakého - v tomto případě vnitřního - nepřítele v této zemi, který by tady mohl ohrozit demokracii.

Miroslava Němcová má prý hledat lobbisty ve vlastních řadách, ale ne v Senátu a u sociálních demokratů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČT jednoznačně porušila zákon. Petr Žantovský tuší, z jakých důvodů byl ve skutečnosti narychlo spuštěn „kanál pro důchodce“

7:22 ČT jednoznačně porušila zákon. Petr Žantovský tuší, z jakých důvodů byl ve skutečnosti narychlo spuštěn „kanál pro důchodce“

TÝDEN V MÉDIÍCH Česká televize spuštěním programu ČT3 naprosto jednoznačně porušila zákon, který zce…