Štěpánek udeřil: Propagandistický věstník pokračující v tradici nacistického bulvárního plátku

30.6.2022 5:20 odp. | Ze sítí

Deník Forum24 pořádně rozvířil dění na české politické scéně. Ve chvíli, kdy si děti ve školách přebíraly vysvědčení, vydal článek, ve kterém se „zúčastňoval“ hned se dvěma politickými stranami. Editor deníku Pavel Šmejkal totiž napsal článek, ve kterém tvrdí, že SPD i Trikolora hrají podle ruských not. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. První místopředseda Trikolory Petr Štěpánek dokonce označil online deník založený Pavlem Šafrem za propagandistický věstník.

Štěpánek udeřil: Propagandistický věstník pokračující v tradici nacistického bulvárního plátku
Foto: Archiv P. Štěpánka
Popisek: První místopředseda Trikolory Petr Štěpánek

„Cílem předsedy SPD Tomia Okamury není nic jiného, než co nejvíce poškodit současnou vládní koalici. A to právě ve chvíli, kdy se Česká republika ujme předsednictví Evropské unie. Okamurovi nikdy nešlo o to převzít jakoukoliv odpovědnost. Jeho cílem je získat přesně tolik procent, aby pohodlně usedl v parlamentu, samozřejmě získal státní podporu, ale aby vždy zůstal v opozici, a nemusel tak svoje slova měnit v činy,“ napsal Pavel Šmejkal na Forum24.
 
 
„Ovšem nejen parlamentní SPD jede podle ruských notiček. Na politické scéně má blízkého partnera. Dokonce tak blízkého, že s ním půjde do podzimních komunálních voleb. V Trikoloře, jak se tento mimoparlamentní subjekt založený mladším z Václavů Klausů jmenuje, se rovněž objevují ‚zajímavá‘ jména se ‚zajímavými‘ názory,“ opřel se Šmejkal také do Trikolory. 
 

Anketa

Vláda Petra Fialy dle vašeho mínění povládne (ptáme se od 30.6.2022)

95%
hlasovalo: 10702 lidí
Na jeho slova pak bezprostředně reagoval první místopředseda Trikolory Petr Štěpánek. „Šafrova žurnalistická žumpa jménem Forum24 není nic jiného než jakýsi Der Stürmer naší doby. Prostě totalitní propagandistický věstník toho úplně nejpokleslejšího, co se na naší politické scéně vyskytuje. Přesně v tradici onoho nacistického bulvárního plátku,“ nebral si servítky Petr Štěpánek.
 
„Jestliže se v nějakém textu ve zvýšené míře objevuje slovo ‚proruský‘, můžete si být téměř na sto procent jisti, že autorem je nějaký přitroublý propagandista, který nedostatek argumentů nahrazuje tímto idiotským nálepkováním. A tak každý, kdo si dnes dovoluje kritizovat skutky Fialovy vlády, Evropské unie či Bidenových Spojených států amerických, je okamžitě nařčen, že to dělá v Putinových službách a na objednávku Ruské federace, ba přímo z nostalgické lásky k Sovětskému svazu. Větší pitomost snad ale ani neexistuje,“ je přesvědčen Štěpánek, který zároveň odmítl rozpitvávat jednotlivá tvrzení z kritického článku. 
 
„Jako důkaz mé proruské zlotřilosti zmiňuje, že jsem v souvislosti se Zelenského projevem v českém parlamentu napsal, že ‚Zelenskému měl také někdo prozradit, že heslo Jsme s vámi, buďte s námi! nefungovalo, neboť Dubček a spol. ideály pražského jara obratem zradili a na nás se vykašlali‘. To je fakt hodně mimo terč. Ona to snad není pravda? A co je na tomto konstatování holého faktu, proboha, proruského? Nebo snad není pravda, že jen při troše dobré vůle šlo ukrajinské válce předejít? Ale to by k tomu na straně Západu musel existovat aspoň kousíček dobré vůle. Prostě usednout k jednacímu stolu a brát aspoň trochu vážně geopolitické argumenty, které Rusko říká už pomalu dvacet let. A také se rozpomenout, co západní politici slibovali, když se sjednocovalo Německo. Ostatně stejně to hodnotí třeba veterán světové diplomacie Henry Kissinger. Ten je také proruský? A proruský je rovněž papež František, když si dovolí vyslovit větu, že prapříčinou všeho je ‚štěkání NATO u bran Ruska‘?“ ptá se Petr Štěpánek. 
 
Jedním dechem také dodal, že tím úplně nejlepším důkazem toho, že Havlovo heslo „pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí“ se už dávno přeměnilo na „pravda a láska musí zvítězit lží a nenávistí“ a že tohle vymizení předložky „nad“ si tu prožíváme den co den, je ostatně samotná existence a dennodenní chrlení nenávistí a lží právě z lůna Forum24. „Neexistuje nic hloupějšího než heslo ‚Kdo není s Ukrajinou, je s Ruskem!‘ Ne, my jsme s Českou republikou,“ dodal Štěpánek. 
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel VýbornýTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

 Lidé co měli doporučit Mlejnka to popírají. Rakušan: Reference nemám, ale ukázal mi SMS

18:06 Lidé co měli doporučit Mlejnka to popírají. Rakušan: Reference nemám, ale ukázal mi SMS

Nový šéf civilní rozvědky Petr Mlejnek je probíranou postavou. Kdo ho doporučil na jeho post? Mlejne…