Podle serveru Slon.ru údajný satelitní snímek koluje po ruském internetu už od poloviny října.
Se snímkem, údajně zachycujícím stíhačku v okamžiku odpálení protiletadlové střely směrem k civilnímu boeingu, vyrukoval před televizními kamerami Ivan Andrijevskij, viceprezident Ruského svazu inženýrů.

„Snímek jsme spolu s dopisem obdrželi elektronickou poštou od odborníka s dvacetiletými zkušenostmi. Jeho cílem bylo pomoci nám dokončit rekonstrukci zániku boeingu, kterou jsme začali před několika měsíci. Tato rekonstrukce byla přeložena do několika jazyků a oběhla celý svět. A proto se nám rozhodl poslat tento snímek," tvrdil Andrijevskij a přesvědčoval, že nejde o žádný podvrh.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku




