Stop čipování lidí. Volný má nové téma, v USA to prý už začalo

16.09.2021 14:21 | Rozhovor

Koronavirová ideologie nás učí, že co ještě včera působilo jako výplod chorého mozku, co přece „nikdo nechce“ a co se přece „nikdy nemůže stát“, je dnes vážně diskutováno a zítra se stane povinností. Zákon o zákazu povinného čipování zaměstnanců schválil loni Michigan a letos třeba Západní Virginie v USA, říká lídr VOLNÉHO Bloku, poslanec Lubomír Volný.

Stop čipování lidí. Volný má nové téma, v USA to prý už začalo
Foto: archiv
Popisek: Lubomír Volný

VOLNÝ Blok je strana spojená především s bojem proti covidovým opatřením. Vědci dnes říkají, že se musíme začít připravovat na nové epidemie, nové pandemie a nové infekce. Co by vaše vláda udělala, aby na příští pandemie byla Česká republika připravena?

Anketa

Je Andrej Babiš mladší obětí svého otce?

21%
62%
hlasovalo: 71674 lidí
Zaprvé, nemluvme, prosím, o „epidemii“ koronaviru. Kdyby byl koronavirus chřipka, pak by se žádná epidemie, natožpak pandemie, nekonala. Jednoduše proto, že chřipkovou epidemii máme podle hygieniků, pokud je 1600–1800 případů na sto tisíc obyvatel. A takových hodnot covid nedosáhl ani letos v březnu.

Zadruhé, pandemie provázejí lidskou společnost po celou historii. Jsou nepředvídatelné, protože se jedná o hru proti přírodě. Žádná vláda nemůže jejich vzniku zabránit. Je proto nutné, aby si společnost znovu uvědomila, že nemoc a smrt jsou součástí života, aby smrt přestala odsouvat na okraj myšlení a života. 

V materiální oblasti je potřebné podporovat prevenci, především tedy zdravý životní styl, konzumaci vitamínů a zejména tělesnou zdatnost občanů. Součástí toho je i návrat zdravovědy do vzdělávání a podpora zdravotnických kroužků pro děti. Ty dnes velmi chybí – děti se dnes sice ve třetí třídě učí o pohlavním styku, ale ani maturanti nevědí takřka nic o poskytování první pomoci.

Například ve Francii musí být od tohoto týdne všichni zdravotníci, pečovatelé nebo hasiči povinně očkovaní alespoň jednou dávkou vakcíny proti nemoci covid-19, jinak přijdou o výplatu nebo budou „odvoláni“ z práce. Proč jste ve VOLNÉM Bloku proti povinnému očkování zaměstnanců?

Vakcinace proti nemoci covid-19 je momentálně stále ještě v experimentální fázi. Povinné očkování je proto zcela nepřípustné, obdobně jako jeho vynucování zaměstnavatelem. Je na každém občanovi, aby si sám svobodně zvážil rizika a přínosy účasti na vědeckém experimentu. Obdobně se stavíme proti nepovinné, ale vynucované vakcinaci např. právě na základě nátlaku zaměstnavatele. Mimochodem, i proto jsme spustili petici za právo pracovat bez roušek, testování a očkování. Požadujeme, aby zaměstnavatel neměl právo podmiňovat účast svých zaměstnanců na pracovišti testováním a očkováním proti covidu-19 a povinností nosit respirátor (mimo profesí, kde je toto již dlouhodobou povinností BOZP). Tyto požadavky odporují Ústavě České republiky a Listině základních práv a svobod a jsou pro zaměstnance velmi omezující.

Vy sám jste nejen učitel, ale také táta. Měla by se v českých školách podle vás zavést možnost výuky na dálku? V kterých případech byste ji doporučili využívat?

Distanční výuka jako forma povinné školní docházky je zcela nepřípustná. Máme již k dispozici první studie, ukazující její dramaticky negativní dopady na úroveň znalostí žáků – typickým dokladem jsou státní maturity z matematiky v roce 2021. Rovněž nepřípustná je distanční výuka na všech státem placených středních a vysokých školách. Je však jistě možné používat distanční výuku při nepovinném vzdělávání, např. pro jazykové kroužky a další mimoškolní vzdělávací aktivity placené ze soukromých, nikoli veřejných zdrojů.

Příznivci VOLNÉHO bloku ve veřejných podkladech pro ideovou konferenci navrhli bod Prosadíme zákon o zákazu povinného čipování občanů a zaměstnanců. Na první pohled to působí úsměvně, vždyť povinné čipování lidí nikdo nenavrhuje. Jak se na to díváte?

Koronavirová ideologie nás učí, že co ještě včera působilo jako výplod chorého mozku, co přece „nikdo nechce“ a co se přece „nikdy nemůže stát“, je dnes vážně diskutováno a zítra se stane povinností. Zákon
o zákazu povinného čipování zaměstnanců schválil loni Michigan a letos třeba Západní Virginie v USA.  A víte proč?

Už v roce 2017 svolilo 50 z 80 zaměstnanců Three Square Market v americkém Wisconsinu k aplikaci mikročipu. Zmíněná americká legislativa zohledňuje i to, že se zaměstnanci mohou bát čipování sice na první pohled „dobrovolně“, avšak ve skutečnosti k tomu svolí jen proto, že se bojí vyhazovu. Zákon proto zakazuje i diskriminaci těch, kdo se očipovat nenechají. Také u nás dnes fungují firmy, jako je americký Amazon – a já opravdu nechci, aby čeští zaměstnanci jen kvůli strachu o svůj chleba a hypotéky byli za pár měsíců nebo let donuceni nechat se dobrovolně povinně nejen očkovat, ale také čipovat. Model je pořád stejný: Jde o omezování lidské svobody a lidské důstojnosti ve jménu nějakých vyšších dober. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stotisícová demonstrace jako za Kalouska? Může přijít! Šéfodborář předem varuje Fialu. Zde je důvod

20:23 Stotisícová demonstrace jako za Kalouska? Může přijít! Šéfodborář předem varuje Fialu. Zde je důvod

Ostuda České republiky v pozdní digitalizaci, ostuda kvůli chybějícímu obchvatu hlavního města, emis…