Stopětatřicet milionů jsem dostal náhodou, tvrdí Veverka

22. 2. 2011 23:25

Libor Veverka, na jehož rakouských účtech úřady zablokovaly 135 milionů korun, popírá jakékoli své napojení na podezřelou a pravděpodobně nehorázně předraženou zakázku na ozvučení českého předsednictví EU.

Stopětatřicet milionů jsem dostal náhodou, tvrdí Veverka

"Celé je to jen náhoda, nemám s tím nic společného," hájil se Veverka v rozhovoru pro Hospodářské noviny. Přitom právě tento muž spoluvlastní golfový klub s majitelem firmy ProMoPro Jaroslavem Veselým. Tato firma celou zakázku totiž bez výběrového řízení od úřadu vlády získala.

SLEDUJEME kauzu Vondra

"Já jsem se na práci Deeside Solutions pro NWDC, a tedy pro vládu, vůbec nepodílel. Dělala to úplně jiná složka společnosti," uvedl Veverka.

Prostě náhoda

"To je náhoda. Jsou to účty vedené na jméno společnosti Deeside, ale já k nim mám přístup a využívám je. Centrála ke mně peníze poslala, protože účet v Rakousku je veden v českých korunách, tedy ve stejné měně, ve které platilo NWDC. V podstatě se tím ušetřilo za převod peněz na jinou měnu. Tento rakouský účet jsem jim v podstatě půjčil. Já jinak v Deeside dělám na úplně jiných projektech," zopakoval následně několikrát tuto poněkud krkolomnou výmluvu.

Libor Veverka také odmítl prozradit, jakou pozici vlastně ve firmě Deeside Solutions zastává a zda náhodou nesedí i ve vedení této společnosti.  On sám zkušenosti s organizací velkých diplomatických akcí má, pracoval na pražském zasedání Mezinárodního měnového fondu a NATO.

"Hlavně během zasedání NATO jsem se párkrát viděl s Alexandrem Vondrou, ale nejde říct, že bychom se znali," podotkl.

Nic vám neřeknu

Když přišla řeč na detaily firmy Deeside Solutions, k jejímž účtům má Veverka přístup, tak dřívější sdílnost zmizela. "Nezlobte se, ale tohle se netýká jen mě," odmítl podnikatel cokoli prozradit.

Podle Hospodářských novin společnost sídlí ve čtvrtém patře budovy Lawford House v Londýně, která je pouze prázdnou schránkou. Jejím ředitelem je Erickson Raymond Christopher ze společenství Dominika v Karibiku.

Dále čtěte:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jac

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin obnovil důstojnost své země. Když přijdou obtíže, povzdychneme si: "Bůh je vysoko a Rusko daleko". Hovoří vnuk Srba, který sloužil v československých legiích

20:00 Putin obnovil důstojnost své země. Když přijdou obtíže, povzdychneme si: "Bůh je vysoko a Rusko daleko". Hovoří vnuk Srba, který sloužil v československých legiích

POTOMCI LEGIONÁŘŮ Po pádu komunismu a éře rozpadu za vlády Borise Jelcina je pro Rusko asi nejlepší …