Strašit ruskými agenty je jako strašit ježibabou, reaguje expremiér na zprávu BIS

27.10.2014 16:10

Bývalý poslanec, expremiér a expředseda ČSSD a nynější šéf LEV 21 Jiří Paroubek reaguje na výroční zprávu Bezpečnostní informační služby. Ta podle něj sice upozorňuje na mezietnické napětí a straší ruskými a čínskými agenty, ale zároveň zcela zapomněla zmínit nebezpečí ovládnutí médií českou oligarchií. Politik se rovněž ptá, zda je nutné za tak nevalnou práci ročně vydávat 1,5 miliardy korun.

Strašit ruskými agenty je jako strašit ježibabou, reaguje expremiér na zprávu BIS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Dnes Bezpečnostní informační služba zveřejnila výroční zprávu za rok 2013. Veřejnosti se dostaly zprávy jako například, že BIS loni v České republice zaznamenala široké spektrum kritických projevů k islámu, a to od umírněných vyjádření až po radikálnější slovní útoky. Nebo že přijíždějí z Ruska a Číny do Česka kromě zpravodajců krytých diplomacií i samostatní špioni, například akademici, turisté a podnikatelé.

Jiří Paroubek komentuje zjištění, že největším rizikem pro domácí demokracii je mezietnické pnutí, přesněji řečeno protiromské nálady. „S tvrzením ohledně protiromských nálad se dá jistě souhlasit, ovšem strašení ruskými či čínskými agenty se poněkud nápadně podobá strašení ježibabou,“ uvádí předseda LEV 21.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Nákup médií oligarchy nepředstavuje nbezpečí?

Paroubkova kritika míří jinam, až tam, kam prý zpráva nezachází. Pozastavuje se nad vlastníky médií a nepřímo tak poukazuje i na šéfa hnutí ANO a ministra financí Andreje Babiše a jeho loňskou akvizici mediální skupinu MAFRA. „Velmi pozoruhodnou skutečností každopádně je, že v celé zprávě není ani jediné slůvko o nákupu českých médií českou oligarchií, jak je to možné? Těchto velmi závažných faktů si všimli i ve Financial Times, ale BIS se zdá, že tato skutečnost, na rozdíl od pitomých nácků či jakýchsi ruských nebo čínských agentů, hrozbou pro demokracii není? To je skutečně zarážející,“ píše politik.

„Chod BIS stojí ročně zhruba 1,5 miliardy korun a mně v souvislosti s evidentně nevalnými výkony této instituce napadá, zda vůbec stojí za to chod BIS nadále platit," dává k úvaze Jiří Paroubek.

Celá poznámka Jiřího Paroubka:

BIS ve své zprávě pozapomněla zmínit velmi důležitá fakta

Praha, 27. září 2014

BIS ve své výroční zprávě upozorňuje, že největším rizikem pro domácí demokracii je mezietnické pnutí, přesněji řečeno protiromské nálady, a také varuje před přítomností ruských a čínských agentů na území České republiky.

S tvrzením ohledně protiromských nálad se dá jistě souhlasit, ovšem strašení ruskými či čínskými agenty se poněkud nápadně podobá strašení ježibabou. Velmi pozoruhodnou skutečností každopádně je, že v celé zprávě není ani jediné slůvko o nákupu českých médií českou oligarchií, jak je to možné? Těchto velmi závažných faktů si všimli i ve Financial Times, ale BIS se zdá, že tato skutečnost, na rozdíl od pitomých nácků či jakýchsi ruských nebo čínských agentů, hrozbou pro demokracii není? To je skutečně zarážející.

Chod BIS stojí ročně zhruba 1,5 miliardy korun a mně v souvislosti s evidentně nevalnými výkony této instituce napadá, zda vůbec stojí za to chod BIS nadále platit…

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…