Středočeská KSČM podpoří současné krajské radní bez Ratha

24. 5. 2012 16:30

Středočeská KSČM nebude požadovat odstoupení krajských radních za ČSSD. Komunisté budou nadále podporovat současné vedení kraje bez trestně stíhaného Davida Ratha. V čele kraje by podle nich měla být pověřená hejtmanka Zuzana Moravčíková o jiném kandidátovi neuvažují. Představitelé strany to dnes uvedli na tiskové konferenci. Podpora komunistů je pro menšinovou krajskou vládu ČSSD klíčová.

Středočeská KSČM podpoří současné krajské radní bez Ratha
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Spolupráce komunistů s ČSSD bude podle šéfky krajského klubu KSČM Jiřiny Fialové pokračovat, komunisté ale požadují kontrolu výběrových řízení a kontrolu finančních toků z kraje. "Nebylo by dobré čtyři měsíce před volbami radu kraje úplně měnit," poznamenala Fialová. Komunisté ale nebudou bránit odchodu radních, kteří by o tom případně uvažovali.

Moravčíková Ratha kritizovala

Komunisté na tiskové konferenci také uvedli, že by kraj měla vést pověřená hejtmanka Moravčíková. "O jiném kandidátovi jsme neuvažovali," řekla Fialová. Podle ní jsou s její dosavadní prací na úřadě spokojení komunističtí zastupitelé, kteří s ní spolupracují. "Bylo vidět, že ne vždy se vším souhlasila," dodala Fialová. Narážela tak na některé opoziční názory Moravčíkové vůči Rathovi.

Od roku 2008 řídí Středočeský kraj menšinová rada ČSSD s podporou komunistů. Z 65 mandátů mají sociální demokraté 26 a komunisté deset. Opozici tvoří 25 zastupitelů za ODS a čtyři za Nezávislé starosty pro kraj. O tom, kdo bude v čele kraje do voleb, se rozhodne na jednání zastupitelstva 4. června.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z úst premiéra Babiše zazněla rázná odpověď, kterou si přečtete jen u nás. Jde o návrh Žít Brno přijmout v ČR uprchlíky

11:50 Z úst premiéra Babiše zazněla rázná odpověď, kterou si přečtete jen u nás. Jde o návrh Žít Brno přijmout v ČR uprchlíky

Hnutí Žít Brno ústy náměstka brněnského primátora Matěje Hollana navrhuje, aby Brno přijalo několik …