Stropnický se vyjádřil k nejnovějšímu nápadu prezidenta Zemana. Vidí jej prý skepticky

19. 11. 2014 17:59

Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) a náčelník generálního štábu Petr Pavel se dnes na setkání s novináři vyjádřili k opakovaným žádostem prezidenta republiky Miloše Zemana, aby naše země vyslala své vojáky na mírovou misi OSN na Golanské výšiny na hranici mezi Izraelem a Sýrií.

Stropnický se vyjádřil k nejnovějšímu nápadu prezidenta Zemana. Vidí jej prý skepticky
Foto: Daniela Čunková
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický

Stropnický sice řekl, že naše armáda je připravena žádosti prezidenta vyhovět za předpokladu, že mise českých vojáků pro ně nebude znamenat přímé a neúměrné ohrožení. Zároveň ale upozornil, že v nejbližších měsících prostor pro českou misi není.

Existuje ještě jedna varianta, veřejně se o ní ministr zmiňovat zatím nechce

Zmínil, že existuje ještě jedna varianta, ale o ní nechtěl mluvit kvůli tomu, že o ní ještě s náčelníkem generálního štábu nedebatoval.

Pavel upozornil i na další problém, s misí české armády musí souhlasit obě zúčastněné země. Zatímco v případě Izraele se dá jeho souhlas předpokládat, v případě Sýrie je situace obtížná. Protože na druhé straně hranice syrské území ovládají dvě různé povstalecké skupiny, není za Sýrii s kým jednat.

Mise na Golanských výšinách je zatím mrtvá

Navíc vojáci stávající mise OSN byli staženi na izraelské území. Mise OSN na Golanských výšinách je prý nyní „mrtvá“, a tak není české vojáky nyní „kam poslat“. Podle Stropnického Česko více přispěje k boji proti islamismu, když se bude podílet na výcviku irácké armády či Kurdů.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

7:35 „Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor MF Dnes. Znovu v něm zaútočil na Senát, rýpl si do vrchního s…