Studenti pomáhají Romům. Za učení dostali cenu od Kellnera

13.09.2012 21:08

Premiérovou Cenu za školní dobročinnost, podporovanou fondem miliardáře Petra Kellnera získali studenti broumovského gymnázia z východních Čech, kteří ve volném čase pomáhají romským dětem. Uvádí to server Aktuálně.cz.

Studenti pomáhají Romům. Za učení dostali cenu od Kellnera
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Romské děti na kolotoči
reklama

Úspěch malých studentů z Broumova byl jedním z vrcholů letošních cen VIA BONA, které již patnáct let pořádá Nadace VIA, poslední roky společně s Nadací The Kellner Family Foundation (KFF) a již tradičně ve spolupráci s Velvyslanectvím USA. O vítězství se podělilo hned 20 žáků, kteří svůj volný čas věnovali romským a dalším dětem ze sociálně vyloučených rodin v broumovském výběžku.

"Často je to poprvé, kdy se o děti někdo zajímá, mohou o sobě někomu vyprávět, svěřovat se. Zůstává v nich úplně nový zážitek. Jeden prvňáček dokonce navrhoval, že by rád propadl, aby za ním jistá slečna z tercie mohla dál docházet," řekla serveru Aktuálně.cz učitelka Šárka Rambousková z Gymnázia Broumov, která stála u zrodu celého počinu.

"Vítězný projekt v sobě kombinuje dobročinnost, vzdělávání a podporu minoritním skupinám. Je to projekt odvážný a nevšední," dodal Jan Leiner z KFF, která iniciovala tuto novou školní kategorii.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovalo

15:58 V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovalo

Server Deník N přišel s rozhovorem s Monikou Šimůnkovou, současnou zástupkyní ombudsmana Stanislava …