Studenti zahájili štafetovou hladovku. Chtějí tím vyhnat komunisty z kraje

08.01.2013 6:40 | Zprávy
autor: ane, čtk

Od dnešní půlnoci běží další z protestů jihočeských studentů proti KSČM, která kraj vede spolu s ČSSD. Tentokrát se ovšem nespoléhají na petice ani happeningy, ale na radikálnější formu protestu - hladovku. Podle jednoho z organizátorů Šimona Hellera bude každý z účastníků 24 hodin bez jídla.

Studenti zahájili štafetovou hladovku. Chtějí tím vyhnat komunisty z kraje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ve volebním štábu KSČM bylo veselo

"Pravidla jsou jednoduchá. Účastník štafety nesmí po dobu čtyřiadvaceti hodin nic jíst a pít může pouze vodu," řekl Heller. Podle něj není jisté, jak dlouho bude protest trvat. Heller uvedl, že organizátoři jsou připraveni ve štafetě pokračovat do té doby, než lidé z vedení kraje nezmění svůj názor na vládnoucí koalici KSČM a ČSSD. "Čekáme, že od nich vzejde nějaký impuls k tomu, aby došlo ke změně. Naše iniciativa se jmenuje Komunisté nepatří ke kormidlům a chceme dosáhnout toho, aby se KSČM nepodílela na vládě v Jihočeském kraji," uvedl Heller.

Štafety se kromě studentů účastní i jiné osobnosti. Ve čtvrtek bude jejím členem například Zdeňka Mašínová, sestra Josefa a Ctirada Mašínů, kteří se v 50. letech minulého století prostříleli z tehdejšího socialistického Československa na západ. Každý účastník hladovky navíc připomene jednoho popraveného politického vězně. Heller uctí památku Ladislava Prieložného, jenž byl 4. ledna 1949 popraven za velezradu. "Byl první obětí z řad politických vězňů. Proto také on symbolicky naší hladovku začíná," řekl Heller.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …