Štvou mě ti, kteří chtějí Popelku umlčet, píše Uhl

24.03.2012 8:45

Slávek Popelka zůstal stejný jako za socialismu. Bohužel je podobná i reakce establishmentu, míní v komentáři pro deník Právo Petr Uhl. Uhla štvou snahy udělat z jednoho z iniciátorů Holešovské výzvy rozvraceče demokratických pořádků.

Štvou mě ti, kteří chtějí Popelku umlčet, píše Uhl
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Jeden ze zakladatelů Holešovské výzvy Slávek Popelka
reklama

„Když čtu Holešovskou výzvu, zjišťuju: Popelka zůstal stejný, ani dnes tam není nic protidemokratického, tak jako tehdy v jeho výzvách nebylo nic protisocialistického,“ píše Petr Uhl.

Celých 22 let trvalo Slávku Popelkovi, než se znovu ozval proti režimu. V roce 1988 byl za své názory dokonce půl roku vězněn. Tehdy hlásal nenásilí a jako nečlen KSČ také přestavbu.

Ve své předlistopadové výzvě Popelka vybízel lidi, aby „pokojným způsobem demonstrovali svou nespokojenost s vedením strany a státu, aby požadovali volby a odstoupení neschopných, často i zkorumpovaných funkcionářů“.

Holešovská výzva je nutný doplněk dnešního odporu veřejnosti proti aroganci politiků

I v současné době nehlásá Popelka nic radikálně jiného. Přesto se podle Uhla najdou lidé, kteří si buď přímo dovedou vymýšlet, co Holešovská výzva obsahuje, nebo nasazují Popelkovi psí hlavu nedemokracie za to, co prohlásili lidé, kteří se na činnosti Holešovské výzvy jen přiživují.

„Neštve mě Popelka, i když s ním v mnohém nesouhlasím, štvou mě ti, kteří ho chtějí umlčet,“ píše Uhl. Podle něj Holešovská výzva a Slávek Popelka představují nutný doplněk dnešního odporu veřejnosti proti reformám a aroganci politiků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pal
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Chudák Dvořák, dřel na té tribuně mezi papaláši, za ty mizerné peníze. Určitě musí i vybírat popelnice!“ Ivan Vyskočil tuší, že po dnešku se do ČT už nepodívá

7:40 „Chudák Dvořák, dřel na té tribuně mezi papaláši, za ty mizerné peníze. Určitě musí i vybírat popelnice!“ Ivan Vyskočil tuší, že po dnešku se do ČT už nepodívá

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Miliony na podporu genderové rovnosti? Co dát ty peníze raději mat…