Štys vysokoškolskou reformu asi nepředloží

11.07.2013 10:45

Nový ministr školství Dalibor Štys označil své působení v resortu za udržovací. Upozornil, že návrh vysokoškolské reformy asi nepředloží, protože pro ni zřejmě nebude dostatečná podpora. Chce navázat na práci svého předchůdce Petra Fialy, důležitý je podle něj stabilní úřad a čerpání prostředků z Evropské unie. Personální změny nechystá.

Štys vysokoškolskou reformu asi nepředloží
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ještě přípitek...

Novinářům to Štys řekl po dnešním uvedení do úřadu. Připustil také, že s částí školské problematiky se bude muset ještě podrobněji seznámit.

"Přichází do prostředí, které je mu známé," konstatoval premiér Jiří Rusnok, který dnes Štyse na ministerstvo uvedl. Odkázal tak na Štysovo dřívější působení na pozici šéfa odboru výzkumu a vývoje.

Nový ministr ke svým připravovaným krokům uvedl, že podpořil připravenou novelu vysokoškolského zákona, ale upozornil, že pro tak důležitý dokument musí existovat větší politická podpora. Pokud by nebyla, nemá podle něj smysl osud tohoto materiálu riskovat. K otázce pokračování testů pátých a devátých tříd řekl, že se s problematikou musí ještě blíže seznámit.

Personální změny nový ministr nechystá

Štys také řekl, že personální změny zatím nechystá, náhradu za prvního náměstka ministra Jiřího Nantla, který se rozhodl odejít spolu s bývalým ministrem Fialou, zatím nemá.

Štysův předchůdce Petr Fiala nechal na ministerstvu rozpracovaný kariérní řád učitelů, nového ministra čekají také vyjednávání ohledně nového operačního programu EU. Dotáhnout by mohl i novelu školského zákona, která upravuje například domácí vzdělávání.

Štys je vystudovaný fyzikální chemik, od 90. let působil na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Od loňska vedl na Ministerstvu školství odbor pro vědu a výzkum. Před Štysem nabídl premiér Jiří Rusnok vedení školství ještě odcházejícímu ministrovi Fialovi a také rektorovi Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava Ivo Vondrákovi, oba ale odmítli.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr, čtk

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To snad není možné... Klaus čekal před studiem a poslouchal Rakušana. Musel se držet

14:44 To snad není možné... Klaus čekal před studiem a poslouchal Rakušana. Musel se držet

Exprezident Václav Klaus se v Partii na CNN Prima News vyjádřil k 20. výročí vstupu Česka do Evropsk…