Sudeťák Posselt: Benešovými dekrety straší Češi. My ne

06.03.2012 9:47

Sudetští Němci v čele s Berndem Posseltem vyjádřili přání, že by chtěli zahájit přímý dialog s českou vládou, jinak se prý nepodaří definitivně narovnat česko – německé vztahy, které jsou podle Posselta poznamenány poválečným odsunem Němců z tehdejších Sudet a Benešovými dekrety, které dodnes diskriminují část Evropanů. Podle Posselta to však nejsou Němci, kdo straší české občany. Tuto práci prý pilně zastanou čeští politici. Informuje o tom server rozhlas.cz.

Sudeťák Posselt: Benešovými dekrety straší Češi. My ne
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bernd Posselt, politik, novinář a mluvčí sudetoněmecké národnostní skupiny

Podle Bernda Posselta jsou vzájemné vztahy Němců a Čechů stále poznamenány traumaty minulosti. Aby mohly být konečně odstraněny, je třeba zahájit přímý sudetsko-český dialog s pražskou vládou.

Pozor na dohodu z Postupimi

„Stále platné zákony diskriminují celou skupinu obyvatel, kteří se v roce 1929 přihlásili k německé národnosti,“ říká Posselt, ale hned dodává, že to nejsou sudetští Němci, kteří o zrušení Benešových dekretů mluví nejčastěji. Podle Posselta slouží strašení dekrety jako populistický instrument především řadě českých politiků v čele s prezidentem Klausem, kteří se snaží z Čechů udělat evropské občany druhé kategorie.

Sluší se ovšem dodat, že je to právě Posselt, který opakovaně volá po majetkovém vyrovnání Česka se sudetskými Němci a to v podobě vrácení zabaveného majetku či zaplacení finanční náhrady. Naprosto přitom přehlíží fakt, že o vyrovnání bylo rozhodnuto již v poválečné dohodě z Postupimi, ve které bylo ujednáno, že odškodnění vyplatí německá spolková vláda, která to následně učinila.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lhář! Daně, naše daně! Konec vlády jedné straky! Minář se svým zástupcem křičeli na Václaváku

19:13 Lhář! Daně, naše daně! Konec vlády jedné straky! Minář se svým zástupcem křičeli na Václaváku

Spolek Milion chvilek pro demokracii odstartoval v úterý večer na Václavském náměstí sérii protestů …