„Bude, ale jak moc a jak rychle by se stav zhoršoval, nelze z návrhu poznat, protože v rozporu s Ústavou dává ministerstvu volnou ruku určovat, co bude hrazeno. Jedná se o krok do tmy. Je jasné, že jde o úmysl zavést pro významnou část péče přímé placení bez solidarity, nebo komerční připojištění rovněž solidaritu postrádající, kde většina zaplacených peněz propadne jako zisk pojišťovny," řekl Mrázek pro Haló noviny.
Pokud však bude v budoucnu dnešní opozice u vlády, pak již podle Mrázka s rušením opatření budou potíže. „Vůbec je drzostí chtít omezovat zdravotní péči, když na ni dáváme 7,1 procenta HDP, což je při úrovni našeho státu velmi málo. Navíc to vylučuje plýtvání," řekl dále Mrázek.
K zrušenému poplatku za položku na receptu pak viceprezident Svazu pacientů tvrdí, že všechny údajné výhody, kterými je návrh zdůvodňován, jsou nepravdivá tvrzení nebo záměrné lži a těžko rozluštitelné nesmysly. Nelíbí se mu totiž to, že v souvislosti s novelou zákona o zdravotním pojištění doporučil sněmovní zdravotní výbor k přijetí zákaz poskytování jakýchkoliv výhod v souvislosti s výdejem léčiv a zdravotnických prostředků v lékárně a zákaz nevybrání poplatku.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: olb