Švédská policie rozšířila seznam nebezpečných no-go zón. Toto se tam prý děje

15.06.2017 20:05

Švédská policie opět rozšiřuje o další lokality dlouhý seznam no-go zón, byť se úřady tomuto nepříliš lichotivému pojmenování vehementně brání. V každém případě se mohou Švédové cítit zase o něco méně bezpečně. Kombinace kriminality, nezaměstnanosti a migračních kořenů dělá své.

Švédská policie rozšířila seznam nebezpečných no-go zón. Toto se tam prý děje
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Většina uprchlíků ze Súdánu se představuje jako Mohamed

Když před dvěma lety švédská policie zveřejnila seznam třiapadesáti „zranitelných oblastí“, spustila se tím řetězová reakce. V zahraničních médiích byly tyto oblasti rovnou nazývány jako „no-go zóny“. Tedy místa, kde zdejší obyvatelé, ve většině případů s migračními kořeny, ignorují švédské zákony a původní švédské obyvatelstvo se raději stěhuje jinam. Ve většina případů se jedné o okrajové městské čtvrti větších měst.

Vyhlášené je v tomto ohledu zejména švédské Rinkeby ve Stockholmu a několik dalších čtvrtí v Malmö a Göteborgu. Ze zmiňovaných třiapadesáti oblastí policie označila patnáct za skutečně kritické a právě seznam těchto fakticky beznadějných městských čtvrtí s vysokou mírou zastoupení migrantů ze třetího světa nyní policie rozšířila o dalších osm. Konkrétně se jedná o několik čtvrtí ve zmiňovaném Malmö, Göteborgu, Stockholmu a dále také v Uppsale.

Dle definice švédských úřadů v těchto oblastech panuje značně vysoká míra nezaměstnanosti, kriminality a chudoby, kvete zde náboženský extremismus a obyvatelé některé zločiny ani nehlásí, protože nevěří, že by s tím policie mohla něco dělat. Zejména Malmö je považováno za nebezpečné město, které ovládají přistěhovalecké gangy. Mezi obzvlášť oblíbené kratochvíle patří zapalování zaparkovaných automobilů. Ročně tak „lehnou popelem“ v tomto městě stovky aut.

„Víme, jak se s problémy v těchto oblastech úspěšně vypořádat. Abychom tak mohli učinit, potřebovali bychom, aby nás bylo o sto více,“ cituje server Local šéfa policie v Malmö Stefana Sintéuse. Na údajně kritickou bezpečnostní situaci před několika měsíci upozornil americký prezident Donald Trump. Liberální média se mu tehdy vysmála, ale jen asi o tři dny později ve zmiňovaném Rinkeby došlo k bouřlivým nepokojům.

Čas od času se v politicky korektním Švédsku rozhodnou policisté o svých zkušenostech promluvit veřejně. Letos v únoru se do médií dostala výpověď policejního vyšetřovatele Petera Springareho, který působí ve městě Örebro. „Znásilnění, loupeže, napadení, znásilnění, napadení a znásilnění, vydírání, napadení, násilí páchané na policii, hrozby policii, drogová kriminalita, pokus o vraždu, znásilnění…Podezřelí: Ali Mohammed, Mahmood, Mohammed, Muhammad Ali,“ ulevil si ochránce zákona s odkazem na migrační kořeny většiny pachatelů.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Josef Provazník

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Toto není pokus o přepisování dějin...“ Oslavy osvobození. Bez ruské vlajky i hymny

10:13 „Toto není pokus o přepisování dějin...“ Oslavy osvobození. Bez ruské vlajky i hymny

Několik tisíc lidí se zúčastnilo pietního aktu a následného doprovodného programu v Muzeu na demarka…