Svěrák, Smoljak, Koller či Geislerová pod novou peticí. Žádají zákonodárce, aby se postavili Zemanovi

22.12.2018 11:22

O výzvě zákonodárcům proti prezidentu Miloši Zemanovi píše server Forum24.cz. Podepsaly ji už tisíce lidí, mimo jiné například David Koller, Zdeněk Svěrák nebo Aňa Geislerová, píše server.

Svěrák, Smoljak, Koller či Geislerová pod novou peticí. Žádají zákonodárce, aby se postavili Zemanovi
Foto: screen ČT
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Anketa

Myslíte, že se v roce 2019 budeme mít lépe než v tomto končícím roce?

23%
77%
hlasovalo: 18880 lidí
Deset tisíc lidí je téměř podepsáno pod peticí, která vyzývá poslance a senátory k tomu, aby zastavili českou hlavu státu. Petenti chtějí, aby se zákonodárci postavili ostudným výrokům českého prezidenta, jež zpochybňují práci tajných služeb a nadbíhají Ruské federaci. 

Kromě zpěváka Davida Kollera, režiséra Jana Svěráka či scenáristy Davida Smoljaka, se pod petici podepsaly i herečky Chantal Poullain či Aňa Geislerová. Podle autorů textu, mezi něž patří i publicistka Alexandra Alvarová, se prezident Zeman pohybuje na hranici velezrady.  

„Dlouhodobě pozorujeme, že prezident Zeman nekoordinuje a zřejmě ani nekonzultuje svá prohlášení v mezinárodních záležitostech s Ministerstvem zahraničních věcí, s hlavami států jedná bez přítomnosti českého velvyslance a čím dále tím více svým konáním otáčí naše směřování od Evropské unie a NATO, jejichž jsme členy, zpátky k východním autoritářským velmocím. Chceme věřit, že naše země ještě stále je a zůstane parlamentní republikou, kde jedna osoba, ať v jakékoliv pozici, nemůže svévolně měnit obraz státu ve světě. Parlament má nepochybně i jiné prostředky, než je financování zahraničních cest prezidenta, aby zajistil, že se tak nebude dít,“ píše se v petici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Demisi, demisi, volal Václavák. „Bureš, pudeš!“ Mluvil i šéf neziskovky, prý k 80 tisícům lidí. Byli jsme přímo v davu

19:02 Demisi, demisi, volal Václavák. „Bureš, pudeš!“ Mluvil i šéf neziskovky, prý k 80 tisícům lidí. Byli jsme přímo v davu

REPORTÁŽ Druhé adventní úterý podvečer se na Václavském náměstí neslo v duchu protestů proti Andrej…