Svérázná akce před sněmovnou: Poslance vítali převlečení demonstranti

06.05.2014 12:04

Před budovou Poslanecké sněmovny se dnes uskutečnil happening. Aktivisté se zde objevili ve vězeňských mundúrech a v masce bývalého primátora Prahy Pavla Béma. Ale nešlo pouze o legraci. Novinky.cz informovaly o jejich snaze upozornit na nedostatečné vyšetření kauzy Opencard.

Svérázná akce před sněmovnou: Poslance vítali převlečení demonstranti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ex-primátor Pavel Bém

Několik mladých lidí v pruhovaných oblecích a s maskou exprimátora Pavla Béma postávalo v úterý ráno před vstupem do Poslanecké sněmovny, zákonodárcům rozdávali letáky v podobě obsílky s modrým pruhem a požadovali důkladné prošetření kauzy Opencard.

„Jsme hluboce nespokojeni s dosavadním průběhem vyšetřování kauzy Opencard. Ačkoli již v roce 2016 má být tento případ promlčen, hlavní viníci stále nebyli obviněni,“ citují Novinky.cz z prohlášení občanské společnosti Pražské fórum, které akci zorganizovalo.

Skuteční viníci podle aktivistů unikají

Aktivisté se prý nemohou smířit s tím, že zatím bylo obviněno jen několik níže postavených úředníků, zatímco skuteční viníci unikají.

„Domníváme se, že dosavadní průběh vyšetřování kauzy Opencard svědčí o fatálním selhání orgánů činných v trestním řízení. To otřásá důvěrou občanů v právní stát. Žádáme vás proto, abyste se v rámci svých kompetencí a při všem respektu k nezávislosti policie a justice zasadili o nápravu tohoto stavu s cílem zajistit spravedlivé vyšetření případu Opencard,“ píší autoři happeningu poslancům a vládě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ve škole politicky vychovat. Dominik Hašek se nedal a rozmázl to

9:38 Ve škole politicky vychovat. Dominik Hašek se nedal a rozmázl to

Obrázky ze škol opět oživily diskusi, jak moc a zda vůbec by se ve škole měla řešit politika. Poslan…