Svérázný lékař Hnízdil vážně radí Zemanovi: Pít slivovici a hodně dupat

05.11.2013 16:11

Doktor Jan Hnízdil, psychosomatik, zaslal prezidentovi Miloši Zemanovi otevřený dopis, v němž hlavě státu radí, jak by se měla chovat, aby si zachovala zdraví, a to jak ve prospěch sebe sama, tak ve prospěch všech obyvatel. Prezident má dál pít alkohol, více dupat a zachovat si humor. Ten prý naše země potřebuje jako sůl.

Svérázný lékař Hnízdil vážně radí Zemanovi: Pít slivovici a hodně dupat
Foto: Radim Panenka
Popisek: Miloš Zeman se zdraví s veterány Rudé armády, kteří osvobozovali Prahu

„Za prvé byste se vůbec neměl omezovat v pití alkoholu. Váš organizmus je na něj zvyklý. Jakákoliv náhlá změna životního stylu by byla smrtící. Odhalování korunovačních klenotů jste ustál skvěle. Jen byste neměl míchat různé druhy lihovin. Držte se osvědčené slivovice," doporučuje lékař v textu zveřejněném serverem Aktuálně.cz.

Zadupejte všechny do země

Prezident prý nemusí přestat ani kouřit, protože podle informací z posledního vyšetření má cévy jako mladík. Hnízdil v této souvislosti připomíná, jak Zeman dupal před studenty při návštěvě severní Moravy, aby jim ukázal, jak je na tom se zdravím. „Zadupete a všechny nemoci utečou. Jako cyklista bych Vám doporučil jízdu na kole,“ pokračuje autor.

To, že se prezidentovi relativně daří zadupávat problémy do země, potvrzuje prý i politolog Jiří Pehe, podle něhož Zeman promýšlí několik politických tahů dopředu. Podle Hnízdila ale spíš plácá páté přes deváté. „Je skvělé, jak školíte komentátory a politology. Jen houšť. Pehe je z Vás už úplně hin. Je přesvědčený, že jste geniální politický stratég, s šachovým mozkem, který dokáže plánovat několik tahů dopředu. Kdyby chudák tušil, že jen plácáte páté přes deváté,“ stojí v dopise.

Příliš často opakovaný bonmot

Platí ale, že naše země potřebuje i důvod k zasmání, takže by Miloš Zeman neměl přestávat se svými bonmoty. Problém je pouze v tom, že se prezident opakuje. Neměl by však věšet hlavu a dát prostor lidem jako je Michal Hašek, Zdeněk Škromach nebo Jeroným Tejc, tedy tzv. pučisté z ČSSD.

„S bonmoty byste to neměl přehánět. Není možné být neustále vtipný a přitom dělat na plný úvazek prezidenta. Možná by stačilo říct bonmot jen jednou. Ten o žurnalistickém póvlu, hnoji a prostitutkách je perfektní. Říkal jste ho ale už tolikrát, že naposledy jsem se vůbec nesmál. Tím ale nechci říci, že je humor s Vaší funkcí neslučitelný. Naopak. Naše země ho potřebuje jako sůl. Jen myslím, že byste měl dát prostor třeba Haškovi, Škromachovi, senátorům, poslancům nebo Nejvyššímu soudu,“ radí Zemanovi Hnízdil.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak nic... Babiš může slavit rozpad „Demobloku“? Zvrat české politiky

7:31 Tak nic... Babiš může slavit rozpad „Demobloku“? Zvrat české politiky

Na sobotním sjezdu byl za šéfa lidovců zvolen poslanec Marian Jurečka. A to podle komentátorů znamen…