Světová válka už začala, píše ruský expert. Příští cíl: My

19.06.2014 8:52

Rus Vasilij Pavlov je podplukovník v záloze, který více než rok strávil v Sýrii jako válečný reportér. Tím, co tam zažil, měří i současné dění na Ukrajině. Píše o novém typu teroristické války a varuje před jejím rozpoutáním i proti Rusku. Jeho slova cituje server StřípkyZeSvěta.cz.

Světová válka už začala, píše ruský expert. Příští cíl: My
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Nastupující prezident Petro Porošenko děkuje lidu
reklama

Vasilij Pavlov ukazuje také na fatální rizika. Ta vznikla podle něj zejména díky neustálému zdokonalování úderných systémů už v letech konfrontace mezi USA a SSSR. Tak prý nastala situace, kdy úderné prostředky stojí víc než samy cíle úderů. „Dnešní moderní armáda – za agrese proti jakémukoli státu – už za přiměřených nákladů není s to vyhrát," domnívá se válečný reportér.

Celý článek na serveru StřípkyZeSvěta.cz najdete zde.

Faktické ekonomické ztráty jsou podle něj tak velké, že se celý smysl války vytrácí, což ukázala už Jugoslávie. „NATO tu neslo takové náklady, jakoby tu válku prohrálo. Příklad: Chatrnou protivzdušnou obranu Jugoslávie nebyly s to zničit ani 2 tisíce křídlatých raket a 3 tisíce náletů vojenských vzdušných sil," tvrdí.

Právě kvůli vysokým nákladům tak vznikla nová koncepce války, válka teroristická za pomoci laciné masové síly najímané na místě a v okolních zemí. „Tisíc nevycvičených ozbrojenců je levnější než jediný voják, připravený použít soudobé válečné prostředky," konstatuje Pavlov.

Nový typ války sestává z několika komponent. Pavlov jmenuje snížení životní úrovně zúčastněných zemí a inscenace ohnisek destabilizace, kde si lze opatřovat vzbouřence. Zároveň se rozněcuje náboženská nebo etnická hysterie následovaná sponzoringem a dodávkami zbraní.

Světová válka už začala

Právě Ukrajina podle podplukovníka v záloze podobnému scénáři vyhovuje svými parametry i probíhajícím děním, stejně jako Sýrie. „Že vzbouřenci nejsou s to vyhrát, je každému jasné. Cílem však není vyhrát. Tady je vítězstvím (cílem) – destabilizace, válka sama…" tvrdí.

Pavlov nechce s jistotou tvrdit, že hrozba visí už i nad Ruskem. Pravděpodobnost je ale podle něj značná. „Mám za to, že k tomu vše spěje. To, co se odehrává ve světě, ukazuje jasně, že válka už začala. Ano, světová válka. Události na Ukrajině hodnotím jako přípravnou etapu invaze," píše.

„Události na Ukrajině mě šokovaly ne až tak počtem obětí, jako svým realizovaným scénářem. Především ten potvrzuje mé nejhorší obavy – příprava už je v plném proudu a pravděpodobnost rozpoutání teroristické války proti Rusku je značná," uzavírá citací plukovníka v záloze server StřípkyZeSvěta.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nepustili ho do ČT... A dobře věděli proč! Kanál, idioti a... Pípátko mělo na pilno

9:25 Nepustili ho do ČT... A dobře věděli proč! Kanál, idioti a... Pípátko mělo na pilno

VZPOMÍNKY A PERLY Komunisté to neměli a nemají po sametové revoluci jednoduché. Názornou ukázkou toh…