Světoví hinduisté: Romové v Česku trpí. Ať jim pomůžou i církve

12. 3. 2012 12:56

Česká vláda by měla zajistit bezpečnost romské populaci, která čelí podmínkám podobným apartheidu. Ve svém prohlášení zaslaném zpravodajskému serveru Romea.cz to uvedl prezident Světové hinduistické společnosti Rajan Zed. Reagoval na nedávno zveřejněnou studii Ministerstva vnitra ČR o posilování neonacistického hnutí v zemi a z toho vyvozených možných útocích proti Romům v budoucnu.

Světoví hinduisté: Romové v Česku trpí. Ať jim pomůžou i církve
Foto: rep
Popisek: Romské děti si hrají na hřišti

„Česká vláda by měla tuto zprávu brát vážně a zajistit bezpečnost romské populaci, která čelí podmínkám podobným apartheidu. Česká republika potřebuje lepší ochranný systém pro Romy," cituje server prohlášení Zeda. V případě nečinnosti České republiky by pak měla podle hinduisty zasáhnout Evropská unie.

Zed podle serveru romea.cz poukázal na to, že Romové v Česku čelí násilným útokům včetně házení zápalných lahví a bití, ale také perzekuci, rasismu, zastrašování, všeobecné a hlavně pracovní diskriminaci nebo segregaci na školách.

Bůh je miluje, ale svět přehlíží

Romové jsou podle Rajana Zeda terčem předsudků a stereotypního vnímání. Server uvádí, že Zed ve svém prohlášení zmiňuje i sterilizace romských žen či odmítání obsloužení v restauracích, obchodech a na diskotékách. Selhávání měst i státu pak Zed přičítá nezájmu o řešení situace Romů.

„Zed rovněž vyjádřil přání, aby se za Romy postavili náboženští představitelé a skupiny, zejména římskokatolická církve, vzhledem k tomu, že jejich učení vybízí k ochraně utiskovaných a zbídačených,“ píše romea.cz s tím, že podle Zeda by měly církve usilovat o spravedlnost pro ty, které "Bůh miluje, ale svět přehlíží".

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ova

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

21:15 VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

TOP 09 se rozhodla uspořádat předvánoční talk show europoslance Luďka Niedermayera s herečkou Evou H…