Svinčík po Fialovi uklidím, sekl Babiš a ukázal program

25.05.2023 9:24 | Ze sítí
autor: mp

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se tvrdě pustil do předsedy vlády Petra Fialy (ODS). Premiérovi vzkázal, že „lhaní není program“. Andrej Babiš se rozhodl obrazně bouchnout do stolu. V MF Dnes, kterou vlastní od roku 2013, tvrdě uhodil na předsedu vlády Petra Fialu. Slíbil, že až se vrátí k moci, uklidí „ten svinčík, který tu pan Fiala a spol. po sobě zanechají“.

Svinčík po Fialovi uklidím, sekl Babiš a ukázal program
Foto: Facebook
Popisek: Andrej Babiš kriticky hodnotí naše členství v EU a kritizuje premiéra Petr Fialu, kam dovedl ODS

Vyjádřil se k ekonomickému konsolidačním balíčku pětikoalice a v souvislosti s ním opakovaně Fialu obvinil, že lež není program.

Připomínal, že koalice SPOLU slibovala před volbami, že nebude zvyšovat daně. A teď v konsolidačním balíčku dělá pravý opak.

„Politici ODS, KDU-ČSL a TOP 09 před volbami lidi lákali na mnohé. Občanům a firmám slibovali, že nezvýší daně, seniory lákali na důstojný život, tvrdili, že zastaví zadlužování země nebo že budou šetřit na provozu státu. Určitě ale nedostali mandát k tomu, aby zvýšili daně o 70 miliard, svojí neschopností nutili podnikatele stěhovat se do zahraničí, penzisty okradli jen letos o 7000 korun (a budoucí důchodce, pokud se penze vůbec dožijí, odrbali ještě víc), za první čtyři měsíce letošního roku zatnuli rekordní, 200miliardovou sekeru a zvyšovali sami sobě platy,“ vypálil Babiš ve svých novinách na stránce s komentáři.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

xxxxxx, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusesaruman , 25.05.2023 9:48:47
Dát dohromady ten humus co vytvořila Pětidemolice nebude vůbec lehké!Za dva roky u moci zničila ekonomiku,rozvrátila rozpočet a vehnala obyvatele do fialové války.Za to se budou smažit v Pekle!

|  13 |  0

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …