Sviní je víc. Trumpe, co to hýkáš? Asad vyhrává, proč by dělal chemický útok? Toto vyjádření přišlo od elitního člena „pražské kavárny“

16.04.2018 8:00

Marketingový expert a volební manažer Pirátů Jakub Horák se v noci vyjádřil k situaci v Sýrii. Kdyby 45. prezident USA Donald Trump rozuměl česky psaným textům, Horákovo vyjádření by se mu zřejmě ani trochu nelíbilo. Dozvěděl by se totiž, že hýká. Nadšení by ale zřejmě nebyli ani Rusové nebo prezident Miloš Zeman.

Sviní je víc. Trumpe, co to hýkáš? Asad vyhrává, proč by dělal chemický útok? Toto vyjádření přišlo od elitního člena „pražské kavárny“
Foto: archív autora
Popisek: US letecký útok Sýrie

„To, co hýká na Twitteru Donald Trump, je směšné. Ministr obrany Jim Mattis byl proti zásahu. Donald Trump nejsou Spojené státy, i když je momentálně reprezentuje,“ začal Jakub Horák zostra na sociální síti Facebook.

Anketa

Chcete, aby další pokus na sestavení vlády dostal opět Andrej Babiš?

56%
44%
hlasovalo: 9739 lidí

Američané mají podle mediálního experta, který pomohl k velkému volebnímu úspěchu Pirátům, na svém kontě jeden velký černý puntík. Na základě lži rozpoutali válku v Iráku a  destabilizovali celý region. Věřili, že liberální demokracie postupně zavládne i v této části světa, ale to byl hluboký omyl. V tomto regionu probíhá boj mezi stoupenci dvou odnoží islámu. Horák má však za to, že tady vlastně vůbec nejde o náboženství. Náboženství je jen záminkou obou skupin pro rozšiřování vlastního vlivu.

Podle Horáka mají ovšem máslo na hlavě i Rusové, kteří v minulosti opakovaně zablokovali rezoluci OSN, na základě které mohly být vyšetřeny minulé chemické útoky v Sýrii. Ruce od krve má taky syrský prezident Bašár Asad, byť je velmi nepravděpodobné, že by provedl chemický útok ve chvíli, kdy ve své válce vítězí a Američané uvažují o tom, že ze Sýrie odejdou.  

„Co chci říct, je, že si prostě musíme zvyknout na to, že v multipolárním světě je sviní zkrátka víc. Jak vidět, je to velmi složitá situace, nicméně celou situaci v Sýrii si budu komentovat i nadále po svém, nezávisle na tom, co o tom říkají Piráti nebo TOP 09, protože já jsem tady byl dřív než obě zmíněná seskupení, budu tady i potom a mám dost vlastního rozumu, abych k tomu zaujal vlastní postoj,“ zdůraznil Horák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vám ty otázky psal Okamura, řekl Ivan Bartoš, když ho Bobošíková tepala: Co ta Antifa? Uprchlíci, vítejte? Nemocný Zeman, a co Schwarzenberg?

20:43 Vám ty otázky psal Okamura, řekl Ivan Bartoš, když ho Bobošíková tepala: Co ta Antifa? Uprchlíci, vítejte? Nemocný Zeman, a co Schwarzenberg?

Předseda Pirátů Ivan Bartoš zavítal do internetové televize XTV. Zpovídala ho tu bývalá česká europo…